W pierwszej lidze hokeistów na trawie w ten weekend wszystkie mecze wygrywali goście

Sobotnio-niedzielna seria spotkań w pierwszej lidze hokeja na trawie mężczyzn nie przyniosła niespodzianek. W komplecie zwyciężały drużyny plasujące się wyżej w tabeli, a ciekawostką jest fakt, że wszystkie mecze wygrały zespoły przyjezdne.

Lider rozgrywek Grunwald Poznań formalnie był wprawdzie gospodarzem meczu z ostatnią w tabeli Stellą Gniezno, ale mistrzowie Polski w tym sezonie nie występują na własnym obiekcie, więc pojedynek odbył się w Gnieźnie. Nie przeszkodziło to podopiecznym trenera Jerzego Wybieralskiego wygrać w dwucyfrowym stosunku 10:0.

W najciekawszym meczu kolejki AZS Politechnika Poznań przegrał na własnym boisku z UKH Startem 1954 Gniezno 1:4, co oznacza, że dla wciąż jeszcze aktualnych wicemistrzów kraju najprawdopodobniej zabraknie miejsca w turnieju finałowym mistrzostw Polski, w którym wystąpią cztery najlepsze zespoły zasadniczej części sezonu. Poznaniacy do przerwy prowadzili wprawdzie 1:0, ale po zmianie stron do bramki trafiali już tylko gnieźnianie.

Oprócz Grunwaldu i Startu o medale rywalizować będą zapewne obecny wicelider AZS AWF Poznań, który pokonał na wyjeździe Siemianowiczankę 4:0 wszystkie bramki zdobywając w drugiej połowie oraz Pomorzanin Toruń, który na boisku AWF wygrał w Poznaniu z Wartą 6:4. Zieloni od 11. minuty, kiedy stracili pierwszego gola, ambitnie "gonili" wynik, ale nie dali rady.
W ostatnim spotkaniu Polonia Środa Wielkopolska przegrała u siebie z LKS Gąsawa 0:1.