18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W pierwszoligowych derbach regionu koszykarze Stali Ostrów wygrali w Poznaniu z AZS Politechnika

Karol Kaminski
W pierwszoligowych derbach regionu koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski pokonali w Poznaniu AZS Politechnikę 64:60 (16:14, 19:5, 12:28, 13:17) Maciej Urbanowski
W pierwszoligowych derbach regionu koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski pokonali w Poznaniu AZS Politechnikę 64:60 (16:14, 19:5, 12:28, 13:17), chociaż po drugiej kwarcie przegrywali aż 16 punktami. To pierwsze zwycięstwo ostrowian na wyjeździe w tym sezonie.

Mecz zaczął się świetnie dla akademików. Bardzo dobra gra Tomasza Baszaka i Pawła Stankiewicza pozwoliła zwycięsko zakończyć pierwszą kwartę. Drugą poznaniacy rozpoczęli zmotywowani, co przełożyło się na ich doskonałą skuteczność. Na przerwę schodzili wygrywając 35:19.

Na drugą połowę Stal wyszła odmieniona. Zespół wrócił do gry za trzy punkty, czyli do tego, co w poprzednich meczach było jego największym atutem. To właśnie między innymi celne trójki Tomasza Ochońki i Adama Kaczmarczyka pozwoliły ostrowianom w pięć minut zmniejszyć stratę do jednego punktu.

– Sygnału do odrobienia punktów nie dał przeciwnikowi ich zawodnik, tylko Tomasz Baszak, który sfrustrowany chwilą swojej słabszej gry popełnił przewinienie techniczne – komentował Waldemar Mendel, trener AZS Politechniki.

Dobry moment duetu Paweł Hybiak – Adam Metelski pozwolił AZS na ponowne prowadzenie, jednak kolejne trójki Stali doprowadziły do tego, że na czwartą kwartę zespoły wychodziły przy stanie 47:47.

W ostatniej odsłonie poznaniacy zagrali słabo i stracili kilka punktów po własnych błędach. Zespół próbował jeszcze ratować Hybiak, ale tym razem rozgrywający nie był w stanie dać swojej drużynie zwycięstwa.

– W momentach, kiedy tracimy punkty jest zbyt dużo indywidualnych akcji. Przewagę budujemy sobie grą zespołową – mówił po meczu Waldemar Mendel. – Po stracie przy indywidualnej akcji nie wszyscy zawodnicy są skoncentrowani, by wrócić do obrony.

AZS Politechnika Big Plus Poznań – Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów 60:64 (16:14, 19:5, 12:28, 13:17)
AZS Politechnika:
Metelski 16, Hybiak 14 (3x3), Baszak 9 (1x3), Stankiewicz 7 (1x3), Sobkowiak 6, Ulchurski 3 (1x3), Szydłowski 2, Rostalski 2, Pawełczyk 1, Rutkowski 0.
Stal Ostrów: Dymała 19 (2x3), Kaczmarczyk 16 (2x3), Ochońko 9 (1x3), Andrzejewski 6, Smorawiński 6 (1x3), Olejnik 5 (1x3), Żurawski 3, Bodziński 0, Hałas 0.