W piłkarskiej trzeciej lidze już zimowa przerwa. W tabeli sześć punktów przewagi Sokoła Kleczew

Piłkarze trzeciej ligi mają już zimową przerwę. Liderem tabeli po 18. kolejkach jest Sokół Kleczew, którzy o sześć punktów wyprzedza Wdę Świecie i Lecha II Poznań.

W rozegranej awansem pierwszej wiosennej kolejce Sokół Kleczew zmierzył się na wyjeździe z Pogonią Mogilno, z którą na inaugurację sezonu przegrał na własnym stadionie 1:2, Tym razem niespodzianki nie było. Piłkarze Sokoła wygrali 2:0, odnosząc 13 zwycięstwo w sezonie.

– Spotkanie bardzo dobrze się dla nas ułożyło, bo już w 10. minucie objęliśmy prowadzenie. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i szkoda tylko, że zawodziła skuteczność. Po przerwie łatwo nie było, zwłaszcza od 63. minuty, gdy czerwoną kartką ukarany został Łukasz Urban. Przetrwaliśmy jednak okres przewagi gospodarzy, a pięć minut przed końcem przypieczętowaliśmy wygraną. Gol Roberta Sieranta był rzadkiej urody, mógłby być ozdobą spotkań najwyższej rangi. Nie ukrywam, że na zimową przerwę udajemy się w bardzo dobrych nastrojach. Za występ w Mogilnie wyróżnić należy naszego bramkarza Huberta Świtalskiego. Popisał się kilkoma świetnymi interwencjami – powiedział nam trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Kleczewianie wygrywając w Mogilnie nie tylko zachowali przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, ale nawet ją powiększyli, gdyż dotychczasowy wicelider Lech II Poznań tylko zremisował w Plewiskach z Gromem. Poznaniacy prowadzili po golu Arkadiusza Gieraszka, a do wyrównania doprowadził dziesięć minut przed końcem Adrian Napierała, który wykorzystał... pierwszą dogodną sytuację strzelecką stworzoną przez gospodarzy. Z powodu urazu po przerwie nie grał już Jan Bednarek, po długie kontuzji powrócił natomiast Dawid Kownacki. Rezerwy Kolejorza straciły drugą lokatę na rzecz Wdy Świecie, która dzięki golowi Sergiusza Kota na pięć minut przed końcem wygrała 1:0 w Luboniu z Fogo.

W derbach naszego regionu Nielba Wągrowiec przed własna widownią uległa Polonii 1912 Leszno 1:2, natomiast GKS Dopiewo na własnym stadionie pokonał 2:1 Centrę Ostrów Wielkopolski, ale mimo to pozostał na ostatnim miejscu w tabeli. Polonia Środa Wielkopolska przegrała u siebie z Włocłavią Włocławek. Unia Swarzędz zremisowała na wyjeździe z przedostatnią w tabeli, ale u siebie zdolną do niespodzianek, Notecianką Pakość 1:1.

W klasyfikacji strzelców, dzięki zdobyciu dwóch goli w Inowrocławiu, prowadzi samodzielnie Przemysław Sulej (start Warlubie) – 13 bramek. O jedno trafienie mniej mają na koncie Jakub Dębowski (Sokół Kleczew) oraz Mateusz Klichowicz (Grom Plewiska), zaś o dwa mniej Krzysztof Szał (Pogoń Mogilno).

18. kolejka trzeciej ligi
Fogo Luboń – Wda Świecie 0:1 (0:0). Bramka: Sergiusz Kot (85).

Pogoń Mogilno – Sokół Kleczew 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Łukasz Urban (10), 0:2 Robert Sierant (85).

Grom Plewiska – Lech II Poznań 1:1 (0:1). Bramki: Arkadiusz Gieraszek (24), 1:1 Adrian Napierała (80).

GKS Dopiewo – Centra Ostrów Wielkopolski 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Tomasz Adamiak (5. karny), 1:1 Maciej Stronka (58), 2:1 Stronka (66).

Nielba Wągrowiec – Polonia 1912 Leszno 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Bogumił Ceglarek (34), 0:2 Maciej Tomkowiak.(50), 1:2 Patryk Polak (83).

Polonia Środa Wielkopolska – Włocłavia Włocławek 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Łukasz Przybyłek (31. karny), 1:1 Bartosz Czaplicki (73), 1:2 Łukasz Stański (83).

Notecianka Pakość – Unia Swarzędz 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 Bartłomiej Delekta (40), 1:1 Łukasz Lebioda (53).

Cuiavia Inowrocław – Start Warlubie 1:3 (0:3). Bramki: 0:1 Przemysław Sulej (11), 0:2 Sulej (26), 0:3 Michał Zarembski (35), 1:3 Michał Zawada (65).

Unia Solec Kujawski – Elana Toruń 3:0 (3:0). Bramki: 1:0 Kamil Nytko (12), 2:0 Patryk Cuper (32), 3:0 Cuper (34).