W piłkarskiej trzeciej lidze niespodzianki na koniec jesieni. Rezerwy Lecha przegrały w Inowrocławiu

W piłkarskiej trzeciej lidze zakończyła się runda jesienna. Mistrzem jesieni został Sokół Kleczew, który w 17. kolejce zremisował na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 1:1. Tym samym przerwana została imponująca seria 12 kolejnych zwycięstw kleczewian. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza jednak i tak powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem Lechem II Poznań, który przegrał w Inowrocławiu z Cuiavią 0:2.

W spotkaniu z Nielbą w Wągrowcu piłkarze Sokoła objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry w 82. minucie, nielbiści doprowadzili do remisu na trzy minuty przed końcem meczu z rzutu karnego. Szarżującego na bramkę rywali Marcina Sergiela nieprzepisowo zatrzymał golkiper Sokoła, a jedenastkę na wyrównującego gola zamienił Marcin Ankudowicz.

Piątej porażki w sezonie doznały rezerwy Lecha, które uległy w Inowrocławiu Cuiavii, do poprzedniej soboty zamykającej tabelę.

– Mój zespół złożony z ośmiu juniorów w wyjściowym składzie nie potrafił poradzić sobie z przedostatnim zespołem seniorskiej trzeciej ligi. To daje odpowiedź, jaka jest różnica między piłką seniorską a młodzieżową. Głównym celem mojej drużyny jest ogrywanie młodych zawodników. Dlatego nie mówimy o awansie, bo nie jesteśmy na niego przygotowani przede wszystkim pod względem sportowym – powiedział po meczu w Inowrocławiu trener rezerw Kolejorza Patryk Kniat.

Pierwszej porażki pod wodzą trenera Marcina Drajera doznała Unia Swarzędz przegrywając na wyjeździe z beniaminkiem Centrą Ostrów Wielkopolski 1:2. Uniści szybko (21. minuta) objęli prowadzenie po strzale Krystiana Antczaka, ale końcówka należała do ambitnie walczących gospodarzy. Wyrównał z karnego Tomasz Adamiak, a trzy punkty minutę przed końcem regulaminowego czasu zapewnił ostrowianom Tomasz Adamczyk.

Na półmetku tabelę zamyka GKS Dopiewo. Dopiewianie w sobotę zostawili punkty w Plewiskach, przegrywając z Gromem 2:3. Zespół beniaminka prowadzony przez Pawła Kutynię już do przerwy prowadził 3:0, a finisz gości okazał się spóźniony.

Spośród zespołów naszego regionu kolejną wygraną, tym razem w Toruniu z Elaną zanotowała Polonia Środa Wielkopolska, dzięki czemu podopieczni Czesława Owczarka przesunęli się do górnej połówki tabeli. Coraz niżej obsuwa się natomiast Polonia 1920 Leszno, która wyraźnie,0:3, uległa na wyjeździe solidnej Unii Solec Kujawski.

Bramek nie doczekali się kibice w Luboniu, gdzie Fogo zremisowało 0:0 z Włocłavią Włocławek.

W klasyfikacji strzelców znowu mamy na czele dwóch zawodników. Prowadzącego dotąd samodzielnie Jakuba Dębowskiego (Sokół Kleczew) dogonił Mateusz Klichowicz (Grom Plewiska), który w spotkaniu z GKS Dopiewo strzelił jedną bramkę. Obaj mają po 12 goli.

23 listopada trzecioligowi piłkarze po raz ostatni w tym roku wybiegną na ligowe boiska. Odbędzie się pierwsza kolejka rundy wiosennej.

17. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Fogo Luboń – Włocłavia Włocławek 0:0
Pogoń Mogilno – Start Warlubie 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Przemysław Kędziora (14), 2:0 Karol Kopliński (22), 2:1 Przemysław Sulej (70) 3:1 Kopliński (83).

Cuiavia Inowrocław – Lech II Poznań 2:0 (1:0). Bramki:
1:0 Mikołaj Ruta (39), 2:0 Borys Klimczewski (90).

Grom Plewiska – GKS Dopiewo 3:2 (3:0). Bramki: 1:0 Maciej Waskowski (21), 2:0 Waskowski (34), 3:0 Mateusz Klichowicz (42), 3:1 Kamil Kosicki (66), 3:2 Krzysztof Kołodziej (85).

Centra Ostrów Wielkopolski – Unia Swarzędz 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Krystian Antczak (21), 1:1 Tomasz Adamiak (73. karny), 2:1 Tomasz Adamczyk (89).

Notecianka Pakość – Wda Świecie 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 Maciej Kot (19), 0:2 Łukasz Subkowski (32), 0:3 Fabian Chabowski (70), 0:4 Adrian Talaśka (82).

Unia Solec Kujawski – Polonia 1912 Leszno 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Paweł Olszewski (12), 2:0 Radosław Mazurowski (31), 3:0 Daniel Błaszczak (87).

Nielba Wągrowiec – Sokół Kleczew 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Kamil Krzyżanowski (82), 1:1 Marcin Ankudowicz (87. karny).

Elana Toruń – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Mateusz Pluciński (51), 0:2 Jakub Solarek (87).