W piłkarskiej trzeciej lidze Sokół Kleczew ucieka rywalom. Rezerwy Lecha Poznań znów przegrały

mac
W trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trwa świetna passa Sokoła Kleczew. W sobotniej 15. kolejce rozgrywek podopieczni Tomasza Mazurkiewicza pokonali w Toruniu Elanę 3:0 i umocnili się na czele tabeli, ponieważ wicelider Lech II Poznań przegrał w Wągrowcu z Nielbą 0:1. Lider z Kleczewa nie miał w Toruniu żadnych kłopotów. Piłkarze Sokoła rozstrzygnęli spotkanie w 37. minut, odnosząc 11. zwycięstwo z rzędu i wyprzedzają rezerwy Kolejorza o trzy punkty. Na trzecie miejsce awansowała Wda Świecie.

Rezerwy Lecha w drugim kolejnym spotkaniu zeszły z boiska pokonane. Nielbiści zwycięskiego gola zdobyli w 31. minucie po bardzo ładnej akcji prawą stroną. Piłka trafiła pod nogi Marcina Ankudowicza, który zagrał w pole karne do nie pilnowanego Krzysztofa Wojciechowskiego, a ten spokojnie przyjął futbolówkę i huknął nie do obrony zapewniając, jak się później okazało, trzy punkty żółto-czarnym..

– Jeżeli przegrywamy drugi mecz z rzędu po serii kilku zwycięstw to znaczy, że jesteśmy w dołku. To dla nas trudny moment. Nie ma znaczenia, że byliśmy częściej przy piłce, mieliśmy optycznie zdecydowaną przewagę. Piłka nożna to nie gimnastyka artystyczna, tylko wymierny sport w którym trzeba zdobywać bramki. Powiem wprost. Zabrakło umiejętności piłkarskich, aby wygrać z przeciętnym zespołem trzecioligowym i z tego będziemy musieli wyciągnąć wnioski. Gratuluję przeciwnikowi, bo konsekwencją i zaangażowaniem zdobył trzy punkty. Dziękuję kibicom Kolejorza z wągrowieckiego fanklubu, którzy nas cały mecz głośno dopingowali, pomimo że graliśmy w ich mieście – powiedział trener Lecha II Patryk Kniat.

W innymi bardzo ciekawym spotkaniu rewelacyjny beniaminek Grom Plewiska, plasujący się dotąd na trzecim miejscu w tabeli, przegrał na własnym stadionie z Wdą Świecie 1:3. Przegrana kosztowała drużynę z Plewisk spadek na piątą pozycję, oprócz Wdy wyprzedziły ją bowiem także Włocłavia oraz Unia Solec Kujawski.

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu pod wodzą Marcina Drajera odniosła Unia Swarzędz. W sobotę uniści nie dali szans outsiderowi tabeli Cuiavii Inowrocław, pewnie wygrywając na wyjeździe 3:0.

W derbowym meczu dwóch Polonii lepsza okazała się ta ze Środy Wielkopolskiej, pokonując imienniczkę z Leszna 1:0 na jej stadionie.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim. W konfrontacji beniaminków Centra po świetnej końcówce pierwszej połowy, do przerwy prowadziła z Włocłavią 2:0, ale zeszła z murawy pokonana 2:4. Goście w pięć minut. między 62. a 67. minutą z nawiązką odrobili straty, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Fogo Luboń zremisowało 2:2 w Pakości z Notecianką, ale podopieczni Sławomira Suchomskiego odczuwają chyba spory niedosyt. Lubonianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Już w ósmej minucie obęli prowadzenie, później prowadzili także 2:1, lecz zwycięskiego wyniku nie potrafili utrzymać.

Spośród zespołów z naszego regionu najsłabiej spisuje się GKS Dopiewo.Tym razem dopiewianie przegrali na wyjeździe z Pogonią Mogilno 0:4 i nadal zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. Na zwycięstwo podopieczni Sławomira Dyzerta czekają od 21 września, kiedy na wyjeździe pokonali ówczesnego wicelidera Start Warlubie 2:0, a że od tego czasu zdobyli jeszcze tylko jeden punkt,. nic dziwnego, że coraz bardziej dołują.

W klasyfikacji strzelców do prowadzącego dotychczas Mateusza Klichowicza z Gromu Plewiska, który w drugim kolejnym meczu nie zdobył gola, dołączyli Jakub Dębowski (Sokół Kleczew) oraz Krzysztof Szal (Pogoń Mogilno), którzy w sobotę zaliczyli po jednym trafieniu. Cała trójka ma na koncie 11 bramek.

15. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej:
Pogoń Mogilno – GKS Dopiewo 4:0 (1:0). Bramki:
1:0 Przemysław Kędziora (32), 2:0 Tomasz Gorgoń (57), 3:0 Jacek Wojciechowski (75), 4:0 Krzysztof Szal (90).

Polonia 1912 Leszno – Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:1). Bramka: Adrian Błaszak (36).

Centra Ostrów Wielkopolski – Włocłavia Włocławek 2:4 (2:0). Bramki: 1:0 Tomasz Adamczyk (42), 2:0 Krzysztof Matuszak (44), 2:1 Bartłomiej Feter (62. karny), 2:2 Mateusz Ewert (63), 2:3 Piotr Gląba (67), 2:4 Gląba (90).

Cuiavia Inowrocław – Unia Swarzędz 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Mateusz Świergiel (15), 0:2 Marek Gołembowski (55), 0:3 Mateusz Zbierski (90).

Nielba Wągrowiec – Lech II Poznań 1:0 (1:0). Bramka: Krzysztof Wojciechowski (31).

Grom Plewiska – Wda Świecie 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 Maciej Waskowski (14), 1:1 Łukasz Subkowski (38), 1:2 Łukasz Wenerski (61), 1:3 Sobkowski (88).

Elana Toruń – Sokół Kleczew 0:3 (0:3). Bramki: 0:1 Arkadiusz Bajerski (15), 0:2 Krystian Sobieraj (28), 0:3 Jakub Dębowski (37).

Unia Solec Kujawski – Start Warlubie 3:0 (0:0). Bramki:
1:0 Kamil Nytko (52), 2:0 Dawid Janicki (60), 3:0 Janicki (66).

Notecianka Pakość – Fogo Luboń 2:2 (1:2). Bramki:
0:1 Michał Chmielecki (8), 1:1 Michał Szot (37), 1:2 Chmielecki (43), 2:2 Dariusz Słupski (70).

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland