W piłkarskiej trzeciej lidze Sokół Kleczew wygrywa, a rezerwy Lecha Poznań prezentują mizerną formę

Piłkarze Sokoła Kleczew są coraz bliżej końcowego zwycięstwa w trzeciej trzeciej ligi. Lider tabeli w niedzielnym meczu 30. kolejki rozgrywek pokonał na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 3:2, utrzymując pięciopunktową przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, od których na dodatek rozegrane jedno spotkanie mniej. Mecz w Środzie był bardzo emocjonujący. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale zespół Sokoła z nawiązką odrobił straty. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Po raz kolejny nie popisali się piłkarze Lecha II Poznań, którzy przegrali we Wronkach z broniącą się przed spadkiem Elaną Toruń 0:1. Już w szóstej minucie mogło być 1:0 dla gości, ale sytuacji sam na sam z Kamilem Czaplą nie wykorzystał Kirył Shreitar. Kwadrans później goście objęli prowadzenie. Po sprytnie rozegranym aucie w pole karne przedarł się Mateusz Poczwardowski i mocnym strzałem w krótki róg zaskoczył Czaplę. Lechici mieli kilka okazji, żeby doprowadzić przynajmniej do remisu, bramkarz Elany nie dał się jednak zaskoczyć.

W 59. minucie kapitalną okazję do wyrównania zmarnował Piotr Kurbiel, który w sytuacji sam na sam z Przemysławem Kryszakiem posłał piłkę obok słupka. W 63 minucie golkiper Elany znakomicie obronił uderzenie Piotra Fontowicza z linii pola karnego, a minutę później poradził sobie ze strzałem zza pola karnego Michała Jakóbowskiego.

Bardzo ważne punkty w rywalizacji o bezpieczną lokatę zdobyły Unia Swarzędz, w derbach naszego regionu pokonując na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec 2:1, oraz Centra Ostrów Wielkopolski, która choć do przerwy przegrywała, zwyciężyła w Pakości z Notecianką aż 4:1. Spotkanie w Swarzędzu było bardzo interesujące. Piłkarze Nielby na początku drugiej połowy nie wykorzystali rzutu karnego, a przynajmniej do remisu nie zdołali doprowadzić mimo, że od 63. minuty grali z przewagą zawodnika (czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Świergiel).

Z trzecią ligą na pewno już żegnają się Notecianka Pakość, Cuiavia Inowrocław i GKS Dopiewo (oraz oczywiście wycofane z rozgrywek Fogo Luboń), ale rywalizacja zarówno o mistrzostwo, jak i o pozostałe bezpieczne lokaty jest coraz ciekawsza. A już w środę bardzo ważne dla układu czołówki zaległe spotkanie 28. kolejki Lech II Poznań – Sokół Kleczew. Formalnie gospodarzem będzie Lech II, ale mecz zostanie rozegrany w Kleczewie (godz. 17).

Lech II Poznań – Elana Toruń 0:1 (0:1). Bramka: Mateusz Poczwardowski (21).

Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 Tomasz Klepacz (45+1), 1:1 Marcin Ankudowicz (56), 2:1 Krystian Antczak (59).

Start Warlubie – Polonia 1912 Leszno 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 Przemysław Sulej (7), 1:1 Piotr Sarbinowski (31), 2:1 Adrian Kural (51), 3:1 Sebastian Strzelczyk (90+3).

GKS Dopiewo – Unia Solec Kujawski 2:4 (0:2). Bramki: 0:1 Dawid Janicki (10), 0:2 Daniel Błaszczak (18), 0:3 Paweł Olszewski (49), 0:4 Janicki (61), 1:4 Maciej Ratajski (73), 2:4 Jacek Kopaniarz (90).

Wda Świecie – Pogoń Mogilno 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 Maciej Kot (24), 2:0 Damian Mayer (49), 2:1 Jacek Wojciechowski (58).

Włocłavia Włocławek – Cuiavia Inowrocław 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Sebastian Śmieszny (27), 2:0 Mariusz Cichowlas (43).

Notecianka Pakość – Centra Ostrów Wielkopolski 1:4 (1:0). Bramki: 1:0 Michał Szot (33), 1:1 Tomasz Adamiak (53. karny), 1:2 Michał Giecz (68), 1:3 Michał Kucharski (70), 1:4 Szymon Kucharski (82).

Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew 2:3 (2:3). Bramki: 1:0 Krystian Pawlak (4), 1:1 Mikołaj Pingot (14), 2:1 Jakub Solarek (17), 2:2 Arkadiusz Bajerski (28), 2:3 Bajerski (40).

Fogo Luboń – Grom Plewiska 0:3 walkower.