W piłkarskiej trzeciej lidze zmiana lidera. Sokół Kleczew wyprzedził w tabeli rezerwy Lecha Poznań

Kujawsko-pomorsko-wielkopolska grupa piłkarskiej trzeciej ligi ma nowego lidera. Po 14. kolejce prowadzenie w tabeli objął Sokół Kleczew, który pokonał Polonię 1912 Leszno 2:0. To 10. zwycięstwo ligowe z rzędu. Zespół Tomasza Mazurkiewicza wyprzedził prowadzącego dotychczas Lecha II Poznań, który we Wronkach przegrał z Unią Solec Kujawski 0:1. Obie drużyny mają po 31 punktów, ale kleczewianie wygrali spotkanie z rezerwami Kolejorza, mają też korzystniejszą różnicę bramek.

Sokół Kleczew z Polonią 1912 Leszno wygrał jak najbardziej zasłużenie. Już w drugiej minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Pawła Lisieckiego. Rezultat w 62. minucie ustalił Arkadiusz Bajerski.

Rezerwy Kolejorza przegrywając z Unią Solec Kujawski, poniosły pierwszą porażkę w sezonie na stadionie we Wronkach. Mecz był wyrównany, najsprawiedliwszy byłby remis.

– Rozegraliśmy najsłabszy mecz w sezonie. Z przegranej nie robimy jednak tragedii – stwierdził trener lechitów Partyk Kniat.

Poprawia swoją sytuację Unia Swarzędz. Po serii niepowodzeń podopieczni Jakuba Ostrowskiego wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem pokonując 1:0 Pogoń Mogilno. Nie wiedzie się natomiast drużynie Fogo Luboń. Tym razem podopieczni Sławomira Suchomskiego, chociaż dwukrotnie prowadzili, ulegli przed własną widownią Centrze Ostrów Wielkopolski 2:3. Trwa również seria nieudanych występów Polonii Środa Wielkopolska. Zespół trenera Czesława Owczarka, który był nawet liderem tabeli, nie wygrał już od sześciu kolejek, a na zwycięstwo czeka od 14 września, kiedy pokonał Cuiavię Inowrocław. Remis 1:1 u siebie z Notecianką Pakość, także trudno uznać za dobry wynik.

W trzecich derbach naszego regionu przedostatni w tabeli GKS Dopiewo przegrał u siebie z Nielbą Wągrowiec 1:3. Gospodarze przegrywali już po kwadransie, a gdy wreszcie zdołali doprowadzić do wyrównania, nielbiści po sześciu minutach odpowiedzieli bramką Jana Wiśniewskiego, a trzy minuty przed końcem przypieczętowali zasłużone zwycięstwo.

W klasyfikacji strzelców na czele nadal z 11 golami Mateusz Klichowicz z Gromu Plewiska, który jednak bramki nie strzelił. Beniaminek z Plewisk przywiózł cenny punkt z Włocławka, gdzie zremisował 0:0 z Włocławią i utrzymał trzecią lokatę w tabeli ze stratą pięciu punktów do Sokoła i Lecha II.

14 kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Polonia Środa Wielkopolska – Notecianka Pakość 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Dominik Mucha (76), 1:1 Dariusz Słupski (81).

Fogo Luboń – Centra Ostrów Wielkopolski 2:3 (2:1). Bramki: 1:0 Piotr Sarbinowski (21), 1:1 Jakub Michalski (38), 2:1 Patryk Piotrowski (43), 2:2 Jacek Pacyński (55), 2:3 Sebastian Kościuk (62).

Włocłavia Włocławek – Grom Plewiska 0:0

Wda Świecie – Cuiavia Inowrocław 3:0 (3:0). Bramki: 1:0 Łukasz Subkowski (2), 2:0 Patryk Urbański (26. karny), 3:0 Radosław Mik (30).

Unia Swarzędz – Pogoń Mogilno 1:0 (0:0). Bramka: Konrad Zandrowicz (57. karny).

GKS Dopiewo – Nielba Wągrowiec 1:3. Bramki: 0:1 Robert Willisch (15), 1:1 Maciej Stronka (72), 1:2 Jan Wiśniewski (78), 1:3 Patryk Polak (87).

Lech II Poznań – Unia Solec Kujawski. 0:1 (0:1). Bramka: Paweł Olszewski (38).

Start Warlubie – Elana Toruń 5:0 (2:0). Bramki: 1:0 Szymon Maziarz (2), 2:0 Adrian Kural (13), 3:0 Grzegorz Domżalski (63), 4:0 Przemysław Sulej (68), 5:0 Kural (70).

Sokół Kleczew – Polonia 1912 Leszno 2:0 (1:0). Bramki:
1:0 Paweł Lisiecki (2), 2:0 Arkadiusz Bajerski (62).