W piłkarskiej trzeciej lidze zwycięstwa rezerw Lecha i Warty, a Victoria zmieniła kolejnego lidera

W kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze za nami 13. kolejka spotkań mistrzowskich Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Victoria Września. Podopieczni Adama Topolskiego po raz drugi pokonali lidera tabeli i znów spowodowali zmianę w fotelu przodownika rozgrywek. Tym razem Victoria przed własną widownią wygrała 1:0 z Wdą Świecie. Prowadzenie objął Start Warlubie, który ma trzy punkty przewagi nad Wdą, Nielbą Wągrowiec, Sokołem Kleczew i Wartą Poznań. Najwyższą wygraną w tej kolejce zanotowały rezerwy Lecha, które na wyjeździe rozgromiły Chełminiankę 5:0.

Kolejny lider pokonany

Jedyną bramkę w meczu Victorii z Wdą w 20. minucie zdobył Mateusz Goździaszek. Kluczem do wygranej wrzesińskiego zespołu, który jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej była bardzo konsekwentna gra w defensywie. Gospodarze otrzymali aż sześć żółtych kartek, ale mogli cieszyć się z bardzo cennych punktów.

Derby dla Warty

W derbach regionu, które odbyły się w Poznaniu, Warta już po raz czwarty w historii ligowych konfrontacji obu drużyn pokonała Jarotę Jarocin, tym razem 2:0. Warta wygrała ósmy mecz w sezonie i w tabeli plasuje się na wysokim piątym miejscu. Prowadzenie dla Warty uzyskał Franciszek Siwek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Jaroty, a wynik ustalił Wojciech Onsorge po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Sokół skuteczniejszy

Po dwóch kolejnych porażkach wygrali piłkarze Sokoła. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza pokonali Kleczewie Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. Gospodarze wygrali zasłużenie, choć drużyna Centry zaprezentowała się z dobrej strony i przy odrobinie szczęścia mogła pokusić się o niespodziankę.

Uratowali remis

Dwa różne oblicza miał derbowy pojedynek Ostrovii 1909 z Nielbą Wągrowiec. Po 25 minutach żółto-czarni z Wągrowca prowadzili w Ostrowie 2:0, po zmianie stron gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu. Punkt uratował ostrowianom na dwie minuty przed końcem Tomasz Kempiński. Nielba zajmuje w tabeli trzecie miejsce i jest najwyżej plasującym się obecnie zespołem naszego regionu.

Dobra passa trwa

Już pięć kolejnych zwycięstw ma na koncie Lech II Poznań. W sobotę rezerwy Kolejorza rozgromiły na boisku rywala Chełminiankę 5:0. Hat trickiem popisał się w drugiej połowie wprowadzony na boisko w 60. minucie Piotr Kurbiel, po jednym trafieniu dołożyli Patryk Wolski oraz Dawid Juchacz. Całe spotkanie rozegrał w bramce Jasmin Burić. Debiuty w trzeciej lidze zanotowali Marcin Banaszak (grał cały mecz) i Robert Janicki (wszedł w 78. minucie).
– Szkoda, że kończy się już październik i runda jesienna powoli zbliża się do końca – stwierdził trener Lecha II Patryk Kniat.

Lekcja od Startu

Tarnovia Tarnowo Podgórne w trzecim meczu pod wodzą Piotra Reissa, mimo atutu własnego boiska, nie dała rady Startowi Warlubie, przegrywając 0:3. Goście, którzy tym samym objęli prowadzenie w tabeli pierwszą bramkę zdobyli piątej minucie. W końcówce, w ciągu niespełna dwóch minut, goście przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Popis Polonii

Bardzo efektownie zaprezentowali się piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy przed własną widownią nie dali szans Sparcie Brodnica, wygrywając 4:0. Po dwie bramki zdobyli Radosław Barabasz i Jakub Solarek. Poloniści uzyskali prowadzenie w 32. minucie za sprawą Barabasza, a dwa gole strzelone na początku drugiej połowy w niespełna dwie minuty, praktycznie rozstrzygnęły o losach spotkania. Podopieczni Mariusza Bekasa wygrali bardzo pewnie, mimo, że szkoleniowiec miał przed meczem duże problemy ze składem. Kontuzjowani są Dawid Lisek, Łukasz Przybyłek, Damian Buczma, Szymon Grzelak i Krystian Pawlak, za kartki musieli pauzować Paweł Przybyłek i Przemysław Warot, a na dodatek w ostatniej chwili wypadł Krzysztof Bartoszak.

Podział punktów

Unia Swarzędz wciąż nie potrafi wygrać spotkania wyjazdowego. W sobotę uniści prowadzili, ale nie zdołali utrzymać zwycięskiego rezultatu. Piłkarze Pogoni Mogilno w drugiej połowie wyrównali i mecz zakończył się remisem 1:1.

Sokół Kleczew – Centra Ostrów Wielkopolski 2:1 (1:0). Bramki:
1:0 Łukasz Cichos (45), 2:0 Mikołaj Pingot (60), 2:1 Jakub Michalski (74).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Start Warlubie 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Michał Zarembski (5. karny), 0:2 Szymon Maziarz (80), 0:3 Krzysztof Urtnowski (82).

Warta Poznań – Jarota Jarocin 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Franciszek Siwek (60), 2:0 Wojciech Onsorge (77).

Chełminianka Chełmno – Lech II Poznań 0:5 (0:1). Bramki: 0:1 Patryk Wolski (37), 0:2 Piotr Kurbiel (61), 0:3 Kurbiel (75), 0:4 Dawid Juchacz (85), 0:5 Kurbiel (87).

Pogoń Mogilno – Unia Swarzędz 1:1 (0:1). Bramki:
0:1 Marcin Wasielewski (44), 1:1 Przemysław Kędziora (54).

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Nielba Wągrowiec 2:2 (0:2). Bramki:
0:1 Dawid Jasiński (16), 0:2 Paweł Wicher (25), 1:2 Błażej Cyfert (67. karny), 2:2 Tomasz Kempiński (88).

Włocłavia Włocławek – Unia Solec Kujawski 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Robert Bednarek (32), 0:2, Szymon Raczyński (68), 0:3 Raczyński (88).

Victoria Września – Wda Świecie 1:0 (1:0). Bramka: Mateusz Goździaszek (20).

Polonia Środa Wielkopolska – Sparta Brodnica 4:0 (1:0). Bramki 1:0 Radosław Barabasz (32), 2:0 Jakub Solarek (54), 3:0 Solarek (62), 4:0 Barabasz (70).