W podziękowaniu za "windę Franciszka"

  W podziękowaniu za "windę Franciszka"

  KARC

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W podziękowaniu za "windę Franciszka"
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Lidia Koralewska

  W poniedziałek nad Wartą odbył się wernisaż wystawy uczniów szkoły z Piątkowa, która w ubiegłym roku dostała pieniądze od papieża Franciszka na budowę windy.
  - Ta wystawa to nasze podziękowanie dla wszystkich darczyńców - mówi koordynatorka projektu Lidia Koralewska.

  O Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Zawsze Razem” zrobiło się głośno w ubiegłym roku. Media poinformowały, że blisko 30 uczniów tej placówki codziennie jest wnoszonych przez rodziców i pracowników na zajęcia na pierwsze piętro z powodu braku windy. Rozpoczęła się publiczna zbiórka, a najgłośniejszym darczyńcą okazał się papież Franciszek.


  Watykan przekazał na budowę windy 20 tysięcy złotych. Po tej informacji poznańska kuria też postanowiła pomóc szkole i przekazała jej 30 tysięcy złotych. Winda już jest od kilku miesięcy, a wczoraj na skwerze nad Wartą odbył się wernisaż wystawy prac uczniów ze szkoły na Piątkowie. Wśród twórców znalazły się dzieci, które nie są w stanie utrzymać w dłoni pędzla, ale za to świetnie malują palcami, jak np. Jakub Czecholiński.

  Wystawę można podziwiać do 6 lipca na skwerze Łukasiewicza, pomiędzy ulicą Za Groblą a mostem Rocha.

  - Skwer w drodze na nadwarciańskie łąki wybraliśmy celowo, mamy nadzieję, że osoby zmierzające nad Wartę zatrzymają się na chwilę na skwerze, zobaczą efekty pracy młodych artystów. To dla nich bardzo ważne - mówi Lidia Koralewska, koordynatorka projektu i staromiejska radna.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo