W Poznaniu brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i...

  W Poznaniu brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje!

  ZSN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje!

  W Poznaniu brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje! ©Pixabay

  Od dłuższego czasu mamy problem z grupą 0 Rh minus - tłumaczą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.
  W Poznaniu brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje!

  W Poznaniu brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje! ©Pixabay

  Stan zapasów tej grupy krwi (0 Rh-) jest bardzo niski, brakuje również grupy A Rh- (stan niski). Stan na 11 października 2018 r.

  - Krew 0 Rh- może być przetoczona osobom z każdą grupą krwi, z tego względu jest to krew uniwersalna, a jej posiadacze są niezwykle cenni! - wyjaśnia RCKiK w Poznaniu. - Gdy osoba z grupą krwi 0 Rh- potrzebuje przetoczenia krwi, może otrzymać ją tylko z tej samej grupy, czyli 0 Rh-, w przeciwnym razie może pojawić się konflikt serologiczny, który może być niezwykle niebezpieczny dla życia człowieka.

  Krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu. W poniedziałki, wtorki i piątki od godz. 7.00 do 15.00, w środy i czwartki od godz. 7.00 do 18.00, a w soboty od godz. 7.00 do 13.00.

  RCKiK w Poznaniu umożliwia też oddanie krwi w specjalnym ambulansie. W piątek (12 października) autobus stanie koło Enei przy ul. Góreckiej 1 (9.00-14.30), a poniedziałek (15 października) na placu Mickiewicza (9.00-14.00).

  POLECAMY:
  Dlaczego warto oddawać krew?

  Źródło: Newsroom 360

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oddaj krew - to nie boli, a daje wielką satysfakcję!

  Grzegorz Kmita - Patyczak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tak, to prawda, mama mojego przyjaciela miała dziś po raz drugi przełożoną ważną operację z braku krwi 0 Rh minus. Gorąco namawiam wszystkich do oddawania krwi, każda grupa jest potrzebna. To nic...rozwiń całość

  Tak, to prawda, mama mojego przyjaciela miała dziś po raz drugi przełożoną ważną operację z braku krwi 0 Rh minus. Gorąco namawiam wszystkich do oddawania krwi, każda grupa jest potrzebna. To nic nie boli, nie trwa długo, a naprawdę można uratować komuś życie i zdrowie. Kto jeszcze nie oddawał - na stronie Centrum Krwiodawstwa www.rckik.poznan.pl znajdzie wszelkie informacje. Przy okazji sami mamy dokładnie badaną krew. Do zobaczenia na Marcelińskiej 44 i w krwiobusach!zwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »