Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Poznaniu pojawiają się nowe pojemniki na elektrośmieci. Chroń środowisko i pomagaj dzieciom!

Gabriela Puczyłowska
Gabriela Puczyłowska
Na terenie miasta pojawiają się specjalne pojemniki.
Na terenie miasta pojawiają się specjalne pojemniki. Gabriela Puczyłowska
Chyba w każdym z gospodarstw domowych zalegają elektrośmieci. Niestety wielu z nas nie wie, co z nimi zrobić, trafiają one do zwykłych kontenerów i niszczą środowisko. Na szczęście jest na to sposób!

Na terenie Poznania pojawiają się pojemniki, stworzone do zbiórki drobnych elektroodpadów. W czwartek 19 stycznia postawiono już sześćdziesiąty. Docelowo ma być ich sto. Umieszczane są w przestrzeni blisko mieszkańców, aby każdy miał do nich dostęp.

Można do nich wrzucać każdy sprzęt zasilany prądem lub bateriami. Mogą to być stare laptopy, telefony komórkowe, lokówki, żelazka, elektryczne zabawki dziecięce itp. Pojemniki te są bezpieczne dla środowiska. Odpady trafią potem z nich do odpowiednich zakładów, które zajmują się takim sprzętem. Dzięki temu nie będą zanieczyszczać środowiska.

Pojemniki są w kolorystyce przyjaznej dla oka, ale wyróżniają się na tle innych kolorem (szaro-niebieskie z czerwonym paskiem), dzięki temu łatwo je zauważyć.

Jeśli w swoich domach macie większe odpady, warto to zgłosić.

- Jeśli w swoich domach posiadacie elektrośmieci o dużych gabarytach, to żaden problem. Przyjedziemy do was specjalnie po to, aby je odebrać. Należy podkreślić, że usługa jest bezpłatna i działa na terenie Poznania i pobliskich miejscowości. Mieszkańcy nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Wystarczy, że dasz nam znać, a my zajmiemy się resztą

- zaznacza Robert Magolon, przedstawiciel firmy MB Recycling.

Elektrośmieci to cenne surowce, które można oddać do przetworzenia i ponownego odzyskania.

- Nasz projekt to nie tylko segregacja, ale również i edukacja

- informuje Krzysztof Kieszkowski, prezes fundacji Odzyskaj Środowisko.

Trwa również specjalna akcja. Każdy sprzęt, który trafi do pojemników lub zostanie odebrany z gospodarstw domowych, zostanie przeliczony na złotówki. Każda zebrana tona elektrośmieci to aż 500 zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Czyniąc dobro dla środowiska, możemy przyczynić się do pomocy dzieciom

- mówi Katarzyna Jauksz-Zalewska, wicedyrektorka Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP.

Lokalizacje pojemników można sprawdzić na stronie elektrycznesmieci.pl. Chcąc zgłosić chęć oddania sprzętu, należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie elektrycznesmieci.pl lub zadzwonić na infolinię - 572 102 102.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Tylko pozornie sortowanie śmieci jest łatwe. Podział na odpady organiczne, tworzywa sztuczne i metal, papier, szkło oraz odpady zmieszane (plus niebezpieczne, które należy odstawiać do punktu selektywnej zbiórki odpadów) nie jest wcale oczywisty. To, co wydaje się papierem, nie zawsze powinno trafić do pojemnika na makulaturę. Wiele rodzajów szkła nie nadaje się do recyclingu. Niemało jest opakowań, w przypadku których jeden pojemnik to za mało. Sprawdź, jak wyrzucać wątpliwe odpady. Zobacz--->

Te śmieci sprawiają największe kłopoty przy segregacji - nie...

Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski