Głos Wielkopolski

Siatkówka

WINIETA - BLACHY - RON SR
  Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  W Poznaniu starcie z najsłabszą drużyną I ligi, a w Pile...

  W Poznaniu starcie z najsłabszą drużyną I ligi, a w Pile wizyta lidera ekstraklasy siatkarek

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przyjmująca Enei Energetyka, Barbara Cembrzyńska, i jej koleżanki w spotkaniu z AZS AWF Warszawa liczą na komplet punktów

  Przyjmująca Enei Energetyka, Barbara Cembrzyńska, i jej koleżanki w spotkaniu z AZS AWF Warszawa liczą na komplet punktów ©Fot. Adrian Wykrota

  W ligach siatkówki nastał czas decydujących rozstrzygnięć w rundzie zasadniczej. Najciekawiej w Wielkopolsce zapowiada się poniedziałkowe starcie Enei PTPS z liderem LSK, ŁKS Łódź.
  Przyjmująca Enei Energetyka, Barbara Cembrzyńska, i jej koleżanki w spotkaniu z AZS AWF Warszawa liczą na komplet punktów

  Przyjmująca Enei Energetyka, Barbara Cembrzyńska, i jej koleżanki w spotkaniu z AZS AWF Warszawa liczą na komplet punktów ©Fot. Adrian Wykrota

  W ekipie Jacka Pasińskiego po ostatniej wpadce w Dąbrowie Górniczej nastroje dalekie są od optymistycznych. Pilanki prowadziły 2:0 z ostatnim zespołem ekstraklasy i nic nie wskazywało na to, że wrócą do domu na tarczy.

  – Przede wszystkim od trzeciego seta zaczęliśmy lepiej zagrywać i to spowodowało, że nasza gra zaczęła się poprawiać. Ułatwiło nam to blok, udało nam się kilka razy zapunktować w tym elemencie, podbić parę piłek w obronie i skończyć kontrataki – w taki sposób wyjaśnił przyczyny metamorfozy swojej drużyny, trener MKS, Andrzej Stelmach.

  Enea PTPS nie będzie faworytem pojedynku z łódzką ekipą, tym bardziej, że na wyjeździe gładko uległa jej 0:3, ale ŁKS ostatnio złapał lekką zadyszkę, co najlepiej było widać w zaciętych spotkaniach z Muszynianką (3:2) i Treflem Proximą Kraków (3:1).

  Z kolei w I lidze siatkarek Enea Energetyk podejmuje najsłabszą drużynę rozgrywek, czyli AZS AWF Warszawa. Po nieudanej wizycie w Tarnowie wygrana za trzy punkty jest więc obowiązkiem Enei. Spotkanie rozpocznie się już o godz. 15. Trudniejsze zadanie czeka w Wieliczce kaliszanki, które zagrają z sąsiadem w tabeli, Solną. Wicelider wzmocnił się ostatnio doświadczoną rozgrywającą, Ewą Cabajewską, więc też pewnie nastawia się na zgarnięcie całej puli.

  Wreszcie siatkarze APP Krispolu wybierają się na trudny teren w Suwałkach, gdzie miejscowy Ślepsk rzadko schodzi z parkietu pokonany.

  Program spotkań w ligach siatkówki
  LSK: Enea PTPS Piła – ŁKS Łódź (poniedziałek, godz. 18, relacja w Polsacie Sport)
  I liga kobiet: Enea Energetyk Poznań – AZS AWF Warszawa (sobota, godz. 15), Solna Wieliczka – MKS Kalisz; I liga mężczyzn: Ślepsk Suwałki – Krispol Września (sobota, godz. 16)

  Top sportowy 24 - Zobacz:

  Źródło: vivi24

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl