W Poznaniu też można płacić za OC poniżej 500 zł! Zobacz jak to zrobić

Materiał informacyjny
Już od dłuższego czasu ceny OC w Poznaniu utrzymują się na dość wysokim poziomie. Ciągle jednak możliwe jest znalezienie OC za mniej niż 500 zł. Rekordzista zapłacił w sierpniu tylko 447 zł. Co zrobić, żeby też mieć tak niskie ceny?

Ceny OC w Poznaniu a ceny w innych miastach

Według danych zebranych przez porównywarkę OC Mubi.pl, na 18 miast wojewódzkich Poznań jest 12. pod względem wysokości cen OC. Średnia dla Poznania wynosi 886 zł (przy średniej dla całej Polski w wysokości 821 zł). Drożej jest w Białymstoku, Szczecinie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Z drugiej strony, w mającym więcej mieszkańców Krakowie, ta cena jest niższa. To pokazuje, że nie tylko wielkość miejscowości ma wpływ na cenę OC. Liczą się przede wszystkim czynniki związane z kierowcą i jego samochodem.

Kto w Poznaniu ma najtańsze OC?

Jak podaje artykuł 447 zł za OC w takim mieście jak Poznań? Poznaniacy też mogą mieć tanie OC w sierpniu najmniej za OC (447 zł) zapłacił 39-letni właściciel Volkswagena Golfa o pojemności 999 cm3. Mężczyzna ten nigdy nie spowodował żadnej szkody i dzieli samochód z jedną osobą. Dzięki sporemu doświadczeniu za kierownicą, dobrej historii ubezpieczeniowej, współwłaścicielowi i niewielkiej pojemności silnika, jego OC wyniosło sporo poniżej poznańskiej średniej.

Nie był on jedyną osobą, która mogła cieszyć się tak tanim ubezpieczeniem w Poznaniu. Oto kolejne przykłady kierowców z OC poniżej 500 zł:

-40-letni właściciel Fiata 126 o pojemności 652 cm3 zapłacił za OC 450 zł,
-47-letnia kobieta, kierująca REnault Scenic o pojemności 1461 cm3, zapłaciła 450 zł,
-35-latek, który jeździ Oplem Astra o pojemności 1248 cm3, zapłacił 453 zł,
-53-letni właściciel Skody Fabii o pojemności 1390 cm3 wyliczył OC wysokości 458 zł.

średnie ceny OC w miastach wojewódzkich wg Mubi

Młodzi kierowcy z Poznania nie przepłacają

Choć większość kierowców z najniższymi cenami to osoby mające powyżej 40 lat, nie znaczy to jeszcze, że młodzi kierowcy muszą płacić dużo więcej. Najniższa cena dla osoby z przedziału wiekowego 18-25 lat w Poznaniu wyniosła 582 zł. Taką kwotę zapłacił 25-latek, jeżdżący Nissanem Micra o pojemności 1240 cm3. Wśród poznańskich 20-latków nie brakowało też osób, które wyliczyły OC w wysokości ok. 700, 800 i 900 zł. Ich sposobem na tanie ubezpieczenie było m.in. skorzystanie ze zniżek starszego współwłaściciela (na 10 przykładów przytoczonych w artykule, 4 osoby dzieliły samochód z kimś jeszcze). Nie bez znaczenia był też fakt, że większość z nich jeździ autami o pojemności do 1.5 litra.

Tym, co łączy wszystkie wymienione w artykule osoby, jest fakt, że skorzystały one z kalkulatora OC Mubi.pl. Narzędzie to pozwala na porównanie cen OC u kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie. A ponieważ wszystkie polisy OC mają ten sam zakres i różnią się tylko ceną, to spokojnie można ją potraktować jako główny czynnik wyboru.

Dodaj ogłoszenie