W Przybrodzinie zaczyna się Zlot VW Garbusa

  W Przybrodzinie zaczyna się Zlot VW Garbusa

  PRO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak wyglądały ostatnie edycje zlotu w Przygrodzinie
  1/7
  przejdź do galerii

  Tak wyglądały ostatnie edycje zlotu w Przygrodzinie ©Organizatorzy zlotu

  Już po raz XVI staruje dzisiaj Zlot Garbusa. Tradycyjnie już od kilku lat impreza odbywa się w Przybrodzinie nad jeziorem powidzkim. Spotkanie miłośników samochodów tej marki potrwa do niedzieli.
  Poza kultowymi garbusami, czyli pojazdami które Ferdynand Porsche stworzył na potrzeby III Rzeszy, pojawia się także inne zabytkowe samochody. Bardzo popularny podczas takich spotkań jest „ogórek”, czyli protoplasta obecnego dostawczego Transportera. Nie wszyscy wiedzą, że pojazd ten nie był pomysłem konstruktorów Volkswagena. Propozycję stworzenia auta dostawczego zaprezentował w 1947 roku podczas spotkania w szefami firmy, Ben Pon - jeden z najstarszych i największych dealerów VW, który jest też holenderskim importerem samochodów grupy VW. Na zlotach pojawiają się także sportowe Carman Ghia i wiele innych pojazdów VW.

  - Z roku na rok przybywa na zlot coraz więcej uczestników nie tylko z Polski, ale i z Europy. Na XV Zlot Miłośników VW Garbusa & Co w Przybrodzinie przybyło blisko 200 aut klasycznych, i ponad 100 niezwiązanych z marką, co przekłada się na około tysiąc uczestników Zlotu – przypominają organizatorzy zlotu Aaltświn.

  Zlot rozpoczyna się dzisiaj, 17 czerwca, o gdzinie 15-tej. Wieczorem przewidziane jest oficjalne przywitanie gości i impreza taneczna. - Prowadzony przez nas zlot ma charakter pikniku rodzinnego. Podczas jego trwania odbywają się konkurencje związane z klasycznymi autami marki VW, quizy wiedzy, koncert i zabawa muzyczna, parada samochodów, zwiedzanie bazy wojskowej w Powidzu i oraz wiele innych atrakcji – informuje Bartosz Wrzosek. Na sobotę przewidziano wyjazd do Witkowa, gdzie odbędzie się parada samochodów i wybór najładniejszego auta na zlocie. Gratką jest zaplanowane na popołudnie zwiedzanie 33 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Powidzu. Na terenie lotniska rozegrane zostaną także sportowe konkurencje w tym slalom, parkowanie i lancelot. Zaplanowane są także grupowe zawody w ciągnięciu Gabrusa i Ogórka. W tej pierwszej konkurencji sprawdzą się trzyosobowe zespoły kobiet, a druga przeznaczona jest dla mężczyzn. Impreza zakończy się w niedzielę około godziny 13-tej.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY