Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radojewie powstała ścieżka edukacyjna z wyjątkowymi rysunkami. Zobacz zdjęcia

ICH
W parku przypałacowym w Radojewie została otwarta nowa ścieżka edukacyjna „W poszukiwaniu zielonej energii”.
W parku przypałacowym w Radojewie została otwarta nowa ścieżka edukacyjna „W poszukiwaniu zielonej energii”. RDLP w Poznaniu
W parku przypałacowym w Radojewie została otwarta nowa ścieżka edukacyjna „W poszukiwaniu zielonej energii”. Jest to efekt działań Fundacji Enea, Nadleśnictwa Łopuchówko oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Na wszystkich tablicach wykorzystano przepiękne rysunki, które zostały stworzone według autorskiego pomysłu Justyny Kierat.

Radojewo to niewielka dzielnica Poznania położona w północnej części miasta. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Z uwagi na historię.

Radojewo, dawniej Radujewo znane jest już Wielkopolanom od XIII wieku jako wieś duchowna, własność Klasztoru Cysterek w Owińskach. Przez przeszło 500 lat wybudowany we wsi pałac znajdował się pod kuratelą zakonu, po to by później stać się własnością rodziny von Treskow.

Nadleśnictwo Gniezno: akcja sadzenia lasu na powierzchni pohuraganowej przez studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W zabytkowym parku w Radojewie, spacerując wśród starych drzew można teraz znaleźć 9 tablic edukacyjnych i dwa ławostoły. Przepiękne i oryginalne rysunki wykorzystane na wszystkich tablicach zostały stworzone według autorskiego pomysłu Justyny Kierat.

Ścieżka edukacyjna w Radojewie: Poznawaj przyrodę przy pomocy smartfona

Dzięki ustawionym na ścieżce tablicom poznamy historię parku oraz faunę i florę tego miejsca. Na każdej tablicy umieszczony został kod QR, pod którym kryją się rozszerzone informacje o danym przystanku, tłumaczenie na język angielski i niemiecki oraz zadania do wykonania.

Tablice noszą nazwy:

  • W poszukiwaniu zielonej energii;
  • Zapraszamy do czystego lasu;
  • Pierzaści mieszkańcy lasu;
  • Wiosenne kobierce;
  • Z historią za pan brat!;
  • Te, co skaczą, kroczą lub pełzają;
  • Martwe drewno tętni życiem;
  • W cieniu drzew;
  • Zwierzęta parku w Radojewie.

Ścieżka ma prawie 2 km długości. Turyści oprócz walorów przyrodniczych i edukacyjnych, będą mogli odpocząć wśród wzgórz podziwiając widok na romantyczną ruinę, przypominającą pozostałości zniszczonego pałacu, która po dziś dzień wzbudza zachwyt spacerowiczów, nadając temu miejscu wyjątkową atmosferę.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski