W Skulsku srebrny medal motorowodnych ME dla Zielińskiego, Synoracki tuż za podium

Henryk Synoracki (w środku) tym razem musiał się zadowolić czwartym miejscem na ME w klasie O-175 Fot. Archiwum PZMiNW
W Skulsku odbyły się ostatnie zawody motorowodne w tym sezonie. W mistrzostwach Europy w klasie 0-175 Marcin Zieliński, reprezentujący Szczeciński Klub Motorowodny LOK odniósł duży sukces, zdobywając tytuł wicemistrza Europy. Szczecinianin przegrał po zażartej walce z zawodnikiem niemieckim Rene Behncke.

Obrońca tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku Henryk Synoracki z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK tym razem zajął czwarte miejsce. - Nie lubię tanich usprawiedliwień, ale mieliśmy za mało czasu na przygotowanie zarówno łódki, jak i silnika. Nie było nawet możliwości przeprowadzenia próby treningowej. Z drugiej strony to dobrze, że na podium przebił się Marcin Zieliński. Jego srebrny medal to impuls dla wszystkich rodzimych zawodników. Taka dodatkowa motywacja do wytrwałej i solidnej pracy - tłumaczył utytułowany motorowodniak.

66-letni Synoracki zaliczył jednak bardzo udany sezon, bo w swojej koronnej klasie, O-125, został mistrzem Europy i brązowym medalistą MŚ. - Złoto na Starym Kontynencie cenię sobie najbardziej, bo droga do niego wiodła przez cztery eliminacje. Nie przeszkadzało mi to, że zmodyfikowano regulamin i zamiast czterech wyścigów rozgrywano trzy. Gorzej byłoby, gdyby rywale mieli cztery szanse, a ja jedną mniej - żartował zawodnik PKM LOK Poznań.

Trzeci z Polaków na zawodach w Skulsku, Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) uplasował się w ME w klasie O-175 na siódmej pozycji.

Puchar Świata w klasie młodzieżowej JT-250 rozgrywany po raz pierwszy w Polsce zdominowali natomiast zawodnicy zza wschodniej granicy tj. Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Najlepszy z zawodników polskich, Grzegorz Stępniak z klubu TKKF „Wodnik” Warszawa, zajął dopiero dziesiątą pozycję.

Z kolei w międzynarodowych motorowodnych mistrzostwach Polski sezonu w poszczególnych klasach zwyciężyli:
- 0-125 - Sebastian Kęcińśki, KSMM Trzcianka,