W trzeciej lidze Warta i Jarota uciekają rywalom

Michał Ciarkowski z Warty
Michał Ciarkowski z Warty Maciej Urbanowski
W tabeli piłkarskiej trzeciej ligi rośnie przewaga duetu Warta Poznań – Jarota Jarocin. W 11. kolejce prowadząca w tabeli Warta pokonała Centrę Ostrów Wielkopolski 4:1 i nadal wyprzedza Jarotę, który wygrał z Nielbą Wągrowiec 3:0, dzięki korzystniejszej różnicy bramek. Oba zespoły mają na koncie 27 punktów, już o sześć więcej od zajmującego trzecią lokatę Sokoła Kleczew.

– Centra postawiła nam wysoko poprzeczkę, a na dodatek od 40. minuty musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Filipa Brzostowskiego. Wygraną zapewniliśmy sobie dopiero w końcówce, kiedy siły na boisku się wyrównały, bo czerwoną kartką za drugą żółtą ukarany został zawodnik Centry Marcin Wandzel – powiedział trener Warty Tomasz Bekas.

Jarota wygrał pewniej, nie dając drużynie Nielby żadnych szans. – Wygraliśmy zdecydowanie, od początku do końca kontrolując wydarzenia na murawie. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu – ocenił trener jarocinian Janusz Niedźwiedź.

Nie było goli w spotkaniu Ostrovii 1909 z Sokołem. Kleczewianie stracili znowu dystans do prowadzącej dwójki, natomiast biało-czerwoni z Ostrowa nie zdołali mocniej odbić się od dna tabeli i nadal zajmują przedostatnią pozycję. Remis jest jednak sprawiedliwy. Oba zespoły stworzyły po kilka okazji strzeleckich, ale zabrakło skuteczności.

Drugą porażkę z rzędu ponieśli piłkarze Lecha II Poznań, tym razem przegrywając na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 0:2. Gospodarze wygrali zasłużenie, zwłaszcza w pierwszej połowie dyktując warunki na murawie. Prowadzenie dla Polonii zdobył w 9. minucie Aleksander Giczela, kierując do siatki piłkę odbitą od poprzeczki po strzale z rzutu wolnego Mateusza Plucińskiego. Poznaniacy po przerwie długimi fragmentami gry zamykali polonistów na ich własnej połowie, grali jednak nieskutecznie. Kwadrans przed końcem rezultat ustalił były zawodnik między innymi Lecha i Warty Igor Jurga.
Okazję do rehabilitacji lechici mieć będą już w środę, kiedy w zaległym meczu grać będą we Wronkach z Wdą Świecie (godz. 18).

Od zwycięstwa rozpoczął pracę w Niechanowie Sławomir Majak, bowiem Pelikan wywiózł komplet punktów z Torunia, gdzie pokonał innego beniaminka Elanę 3:2.

W drugiej w tej kolejce konfrontacji beniaminków KKS Włókniarz 1925 Kalisz bezbramkowo zremisował w Izbicy Kujawskiej z Kujawianką, która tym samym zdobyła pierwszy punkt w rozgrywkach.

Nie powiodło się Unii Swarzędz, która przegrała ze Startem w Warlubiu 0:2. Podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza korzystny dla siebie wynik 0:0 utrzymali do przerwy, ale w drugiej połowie już w trzeciej minucie stracili gola i strat nie zdołali odrobić, a gospodarze podwyższyli rezultat.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Michał Ciarkowski (Warta Poznań) – 10 goli, który o dwa trafienia wyprzedza swego klubowego kolegę Krzysztofa Biegańskiego oraz o trzy Łukasza Cichosa (Sokół Kleczew). Piotra Kurbiela (Lech II Poznań) i Krystiana Tomaszewskiego (Elana Toruń).

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Sokół Kleczew 0:0.

Warta Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski 4:1 (1:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Biegański (28), 2:0 Biegański (49), 2:1 Tomasz Adamek (60. karny), 3:1 Łukasz Białożyt (84), 4:1 , Michał Ciarkowski (88).

Jarota Jarocin – Nielba Wągrowiec 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Christian Nnamani (23), 2:0 Mikołaj Marciniak (32), 3:0 Mateusz Dunaj (83).

Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań 2:0 (1:0). Bramki:
1:0 Aleksander Giczela (9), 2:0 Igor Jurga (75).

Elana Toruń – Pelikan Niechanowo 2:3 (1:2). Bramki: 0:1 Krzysztof Wolkiewicz (30), 0:2 Tomasz Bzdęga (40), 1:2 Bartosz Maćkiewicz 42), 2:2 Krystian Tomaszewski (56), 2:3 Bzdęga (77. karny).

Kujawianka Izbica Kujawska – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 0:0.

Start Warlubie – Unia Swarzędz 2:0 (0:0). Bramki:
1:0 Paweł Tabaczyński (48), 2:0 Nikodem Manthey (64).

Sparta Brodnica – Wda Świecie 0:0.