W trzeciej lidze zimowy fotel lidera dla Jaroty Jarocin

Warta Poznań
Warta Poznań Łukasz Gdak
Zespoły kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi piłkarskiej po raz ostatni w tym roku rywalizowały o punkty mistrzowskie. Przerwę zimową w fotelu lidera spędzą piłkarze Jaroty Jarocin. Pierwsze miejsce jarocinianie zapewnili sobie pokonując w sobotę przed własną widownią beniaminka, KKS Włókniarz Kalisz 1:0. Jarota o pięć punktów wyprzedza Sokoła Kleczew oraz Wartę, która jeśli nie przegra w środę w zaległym meczu z Lechem II we Wronkach będzie wiceliderem.

Mecz w Jarocinie gospodarze wygrali zasłużenie. Gola w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobył Hubert Antkowiak. Po trzech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa (porażka, dwa remisy) po komplet punktów sięgnęła wreszcie Warta Poznań, wygrywając w Poznaniu z Elaną Toruń 2:1.

– Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Od początku byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Dość przypadkowego gola, który niczego już nie mógł zmienić, straciliśmy w czwartej minucie doliczonego czasu – ocenił trener Warty Tomasz Bekas.

Z kolei po dwóch kolejnych remisach zwycięstwo odniósł Lech II Poznań, który na wyjeździe pewnie pokonał Spartę Brodnica 4:1. Środowy zaległy mecz poznańskich trzecioligowców we Wronkach (godz. 18) zapowiada się bardzo interesująco.

Ponownie dwa punkty do lidera stracił Sokół Kleczew, który w Świeciu zremisował z Wdą 1:1. Kleczewianie od 55. minuty prowadzili po golu Łukasza Cichosa, ale gospodarze cztery minuty przed końcem zdołali doprowadzić do wyrównania.

Po dotkliwej porażce w środę w Jarocinie szybko podniosła się Unia Swarzędz, która dość nieoczekiwanie wygrała w Wągrowcu z Nielbą 2:1.

Warta Poznań – Elana Toruń 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Łukasz Białożyt (53), 2:0 Filip Brzostowski (87), 2:1 Krystian Tomaszewski (90).

Sparta Brodnica – Lech II Poznań 1:4 (1:3). Bramki: 0:1 Tomasz Dejewski (18), 0:2 Krystian Sanocki 19), 1:2 Marek Magdziński (22), 1:3 Maciej Orłowski (45. karny), 1:4 Orłowski (87. karny).

Start Warlubie – Kujawianka Izbica Kujawska 7:0 (3:0). Bramki: 1:0 Wojciech Mielcarek (18), 2:0 Rafał Babul (24), 3:0 Mielcarek (37), 4:0 Bartosz Czerwiński (52), 5:0 Paweł Tabaczyński (54), 6:0 Babul (66), 7:0 Czerwiński (84).

Jarota Jarocin – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 Hubert Antkowiak (45).

Wda Świecie – Sokół Kleczew 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Łukasz Cichos (55), 1:1 Karol Maliszewski (86).

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Patryk Stawiarski (31), 0:2 Przemysław Kędziora (57) 1:2 Filip Konarski (81).