Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W weekend JBL Super League Triathlon Poznań 2021: Będą duże utrudnienia w ruchu

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Poznańskie zawody, takie jak zbliżający się triathlon cieszą się uznaniem sportowców i przyciągają zawodników zainteresowanych startem - ale utrudnienia nie podobają się mieszkańcom
Poznańskie zawody, takie jak zbliżający się triathlon cieszą się uznaniem sportowców i przyciągają zawodników zainteresowanych startem - ale utrudnienia nie podobają się mieszkańcom Robert Wozniak
W sobotę i niedzielę 18 i 19 września przez ulice Poznania przebiegną biegacze biorący udział w JBL Super League Triathlon Poznań 2021. Trzeba zatem spodziewać się utrudnień spowodowanych zamknięciem ulic. Biegacze, rowerzyści i pływacy cieszą się i zapowiadają udział w zawodach, ale mieszkańcy nie są zadowoleni, że nie będą mogli dojechać do domów. Organizatorzy zapewniaja jednak, że wyjazd z osiedla Warszawskiego będzie możliwy wiaduktem Antoninek, utrudnienia potrwają tylko do 15.00, a potencjalny dojazd służb ratunkowych będzie możliwy nawet za cenę przerwania imprezy.

Triathlon spowoduje utrudnienia i wyłączenia ulic w sobotę w godzinach 10.00-14.30 i niedzielę – 7.00–15.00. Zamknięte zatem będą ul. Krańcowa na odcinku od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej i Warszawska od ul. św. Michała do granic miasta, a także droga krajowa nr 92 do Swarzędza – do skrzyżowania ul. Poznańskiej i Rabowickiej (Jasin).

Jednocześnie uruchomione będą śluzy, którymi będzie można przejeżdżać przez zamknięte odcinki wyznaczonej trasy rowerowej, nadzorowane przez policję: w Poznaniu na ul. Warszawskiej/Krańcowej, Krańcowej/Wileńskiej/Czekalskie, Warszawskiej/Mogileńskiej i na węźle Antoninek, a na drodze krajowej nr 92, w rejonie skrzyżowań Poznańskiej z ul. Polną (Swarzędz), Tabaki i Stawną (Swarzędz), Sołecką (Jasin) i Rabowicką (Jasin).

od 16 lat

Kierowcy kierujący się do Term Maltańskich będą mogli skorzystać z drogi ul. Termalną, a amatorzy odwiedzin zwierząt w Nowym Zoo - proszeni są o skorzystanie z Kolejki Parkowej Maltanka.

Na bieżąco można zasięgać informacji za pośrednictwem infolinii – 515-137-546.

Zobacz też: Kolejny wypadek na Hetmańskiej - tym razem spowodowany przez pijanego kierowcę. A na ulicy nadal nie ma fotoradaru

Pomysł zorganizowania triathlonu i wytyczenie trasy, która spowoduje utrudnienia dla mieszkańców nie podoba się naszemu czytelnikowi. Pan Krzysztof w liście do redakcji pisze, że „po raz kolejny ludzie wytyczający trasę nie zauważyli, że zamykają w areszcie domowym kilka tysięcy mieszkańców południowej strony Osiedla Warszawskiego. (…). Wystarczy umożliwić wyjazd z tej części osiedla ulicami Pustą, Bożeny, Jaromira i Mścibora do ronda pod węzłem drogowym w Antoninku a z niego wjazd na estakadę i prawym, nieużywanym do zawodów pasem zjazd na DK 92 w stronę Szczecina i Berlina. Takie rozwiązanie minimalizuje ograniczenia dla mieszkańców. Pozwala na wyjazd z miasta we wszystkich kierunkach bez korzystania a autostradowej obwodnicy Poznania. W dniu wczorajszym na infolinii zawodów poinformowano mnie, że taki przejazd będzie niemożliwy. Informator nie potrafił przedstawić powodu”.

Czytelnik dodaje też, że „tzw. śluzy utworzone na papierze przez organizatorów są bezużyteczne. W którymś roku policjant sterujący śluzą wprost powiedział, że otworzy przejazd za 40 minut ale bez gwarancji. Chcąc jechać np. do Promna (odległość 20 km) trzeba nadłożyć dobre 40 km! Dojazd karetek czy innych służb ratunkowych na Osiedle jest w trakcie zawodów problematyczny...”.

Na list opowiedzieli już organizatorzy triathlonu: "rozmawialiśmy już z Panem Krzysztofem i poinformowaliśmy go, że wyjazd z Osiedla Warszawskiego będzie możliwy wiaduktem Antoninek, nad ulicą Warszawską. Chcielibyśmy, by wiedzieli o tym również pozostali czytelnicy: wyjazd z Poznania w południowej części miasta będzie możliwy. Nie ma też obaw, co do możliwości dotarcia do mieszkańców pogotowia ratunkowego. Służby ratunkowe zawsze mają pierwszeństwo, nawet jeśli miałoby to się wiązać z zakłóceniem trasy triathlonu. Opuszczenie miasta nie będzie też wiązać się z nadkładaniem 20 km drogi, dzięki wspomnianemu rozwiązaniu na wiadukcie Antoninek. Należy też podkreślić, że te zmiany nie będą trwać cały dzień, a maksymalnie do 15:00. Ponadto nad tym, by kierowcy mogli swobodnie poruszać się po drogach, czuwają inżynierowie ruchu drogowego, służby i Urząd Miasta. Razem z partnerami wydarzenia przygotowaliśmy także dodatkowe rozwiązania: miejsca, w których będzie można przejechać przez trasę triathlonu będą widoczne w aplikacji Yanosik, a dzięki aplikacji Waze można będzie na bieżąco monitorować utrudnienia w ruchu".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski