W powiecie wągrowieckim rozpoczął się bum budowlany. Powstaje nowy market, stacja benzynowa, myjnia, hala czy zbiornik na wodę.

Wiosna to czas na inwestowanie. Świadczy o tym to, co dzieje się w gminach powiatu wągrowieckiego. - Na ukończeniu są prace związane z przebudową drogi w Szczodrochowie - informuje Tadeusz Kłos, burmistrz Skoków. Przebudowywana jest także droga biegnąca przez Niedźwiedziny. Koszt tej inwestycji to ponad 229 tysięcy złotych. Na tym jednak także nie koniec. - Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi z Potrzanowa do Budziszewic. Wcześniejszy stan nawierzchni dawał  dużo do życzenia. Stąd konieczność jej remontu - wyjaśnia Kłos.

Przebudowane zostaną 2 km drogi. Koszt tej inwestycji to 246 tysięcy złotych. Władze Skoków chcą także zmodernizować ulicę Podgórną w Skokach. Tu jednak urzędnicy mają wątpliwości co do najniższej oferty złożonej w przetargu. - Wystąpiliśmy do wykonawcy o  wyjaśnienia jak chce, za deklarowaną sumę przebudować ulicę - wyjaśnia burmistrz. Wcześniej podobną procedurę władze Skoków wszczęły także jeśli chodzi o budowę zbiornika na wodę o pojemności 250 m3. 

 - Najniższa  oferta została odrzucona. Teraz firma ma czas na odwołanie się. Jeśli tego nie zrobi, do prac będzie mogła przystąpić kolejna firma wyłoniona w przetargu - tłumaczy skocki burmistrz. Zbiornik ma powstać jeszcze w tym roku. Jak przyznaje jednak burmistrz najważniejsza dla wielu mieszkańców inwestycja ruszyła pełną parą przy ulicy Kościelnej.


- To tu powstaje market Dino - wyjaśnia. Obiekt zgodnie z wcześniejszymi założeniami ma powstać jeszcze w tym roku. 

Aktualnie po budynku stojącym wcześniej w tym miejscu nie ma już śladu. Teren został uporządkowany. Umocniono także jego część w pobliżu rzeki.

Inwestycje trwają także na terenie gminy Damasławek. Tu prywatny inwestor buduje  między innymi nową stację benzynową na wylocie z Damasławka do Żnina. Inwestują także władze gminy. - Zakończyliśmy już przebudowę części wodociągu w Kołybkach. Przebudowane zostało ponad 700 metrów wodociągu - wyjaśnia Jacek Matysiak, wójt gminy Damasławek.

Władze gminy chcą przebudować także parking przy miejscowym  zespole szkół. - Nowy parking ma być większy dwa  razy - wyjaśnia  wójt. Liczba miejsc parkingowych ma wzrosnąć tu do około 50. Aby było to możliwe, władze gminy kupiły dodatkową działkę od  miejscowej spółdzielni. Jak wyjaśnia wójt przebudowa jest konieczna  także ze względów bezpieczeństwa. - Obecnie wielu kierowców, by wyjechać z parkingu musi auto wycofywać na ulicę. To jest niebezpieczne - przekonuje. Władze Damasławka  przygotowują się także do remontu drogi w Międzylesiu. Na ten cel gmina uzyskała już  dofinansowanie. Do remontu drogi w Stołężynie przymierzają się natomiast władze Wapna. - Remontowana będzie droga biegnąca przy hydroforni o długości około 1,3 km - informuje Zbigniew Grabowski, wójt Wapna. Sporo, jeśli chodzi o inwestycje dzieje się także w Wągrowcu. Nie chodzi tu tylko o przebudowę ulicy Kcyńskiej. Inwestują także prywatne firmy. 

Zobacz też: Wągrowiec: Powstanie centrum handlowe

Remontowana jest między innymi stacja paliw przy wągrowieckiej obwodnicy. - Będzie bardziej nowoczesna - zapewnia Mirosław Łukaszewski, nowy właściciel stacji. Ten sam inwestor buduje także myjnię samochodową przy ulicy Janowieckiej. - W przyszłości chciałbym, aby stacja była połączona z myjnią. Mam pomysł, aby osoby tankujące na stacji mogły zbierać punkty, za które następnie będą mogły bez dodatkowych opłat umyć samochody na myjni - wyjaśnia. 

Nowa hala powstaje natomiast przy ulicy Gnieźnieńskiej. Udało się nam skontaktować z gnieźnieńskim inwestorem. Jak zdradza, zgodnie z założeniami ma powstać w hali najprawdopodobniej sklep. Ten sam właściciel posiada aktualnie sklep z oknami w Gnieźnie. Czy taki sam asortyment będzie również w Wągrowcu? Tego nie zdradza. 

Są jednak firmy, które borykają się z problemami. - Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, postanowieniem z dnia 14 stycznia 2016 r., (...) ogłosił upadłość dłużnika Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego GIPSICO (...) w Wapnie - czytamy w ogłoszeniu na portalu KRS-online.com.pl. Informacje te chcieliśmy skonfrontować z prezesem firmy. Niestety, w jej siedzibie w Wapnie poinformowano nas, że aktualnie kontakt z szefową jest niemożliwy. Ta, jak przekazała nam w rozmowie telefonicznej pracownica, pojawia się rzadko w firmie. 

STREFA BIZNESU na FACEBOOKU. POLUB NAS!