Wakacje z Poznania, czyli polecisz zarówno na długi odpoczynek, jak i krótki wypad do europejskiej metropolii

Artykuł sponsorowany Port Lotniczy Poznań - Ławica Sp. z o.o.
Możliwość zwiedzania starożytnych zabytków czy odpoczynek nad Morzem Śródziemnym? A może oglądanie dzieł sztuki stworzonych przez największych artystów albo podróż wzdłuż zachwycającego wybrzeża Adriatyku? Brzmi jak abstrakcja? Nic z tych rzeczy! To wszystko jest na wyciągnięcie ręki z poznańskiego lotniska Ławica. Wystarczy tylko trochę chęci i możemy polecieć do jednej z wielu olśniewających miejscowości w całej Europie.

Wakacje to idealny czas na podróże, poznawanie nowych kultur, delektowanie się lokalną kuchnią oraz odpoczynek. Wybór miejsca, w którym spędzamy swoje wakacje, jest niejednokrotnie jedną z najważniejszych decyzji w trakcie roku, a tym razem trzeba będzie się naprawdę dobrze zastanowić. Tak wielu kierunków rejsowych, jak obecnie, z poznańskiego lotniska Ławica jeszcze nie było.

Aktualnie z lotniska Ławica mamy do wyboru aż 43 regularne kierunki do prawie 20 państw. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy krótkich, około weekendowych, wycieczek do europejskich metropolii (tzw. city break), jak i osoby, które chciałyby pojechać na dłużej i wypocząć na plaży np. nad Morzem Śródziemnym lub Adriatyckim.

Weekend w europejskiej metropolii

To idealna opcja dla osób, które chcą wybrać się na krótki np. 4-dniowy wypad do innego miasta, aby odetchnąć od codzienności. Coraz popularniejsze city breaki to świetny sposób na zwiedzanie oraz poznawanie innych miast i kultur. W tym czasie bez problemu zwiedzimy dane miasto, poczujemy jego klimat, a jednocześnie nie będziemy musieli brać długiego urlopu.

Po zaledwie 2-3 godzinach lotu możemy już spacerować po rzymskim koloseum, podziwiać dzieła największych artystów w Luwrze, słuchać muzyki Beatlesów w ich mieście lub popijać tradycyjną angielską herbatę o godzinie 17 i poczuć się jak mieszkańcy tych miast.

Tekst alternatywny
Fot. Dominik Tryba

Chcesz wypocząć? Leć z Poznania!

Zadowolone mogą być także osoby, które w lipcu czy sierpniu chciałyby udać się na dłuższe wakacje do miejscowości, które nastawione są przede wszystkim na wypoczynek turystów. Miłośnicy Grecji mają do wyboru loty na Korfu, Zakyntos, Heraklion oraz do Aten, gdzie oprócz wypoczywania będą mogli zapoznać się także z cudami starożytności.

Fani Chorwacji na pewno chętnie skorzystają z lotów do Zadaru, Splitu czy Dubrownika, który nie bez powodu nazywany jest Perłą Adriatyku. Kto choć raz przeszedł się po tamtejszym Starym Mieście, ten będzie chciał tam ponownie wrócić. W Hiszpanii kusi przede wszystkim słoneczna Barcelona, Alicante oraz absolutna nowość, czyli Majorka. Oprócz tego do wyboru są także Malta, Czarnogóra, Izrael czy Cypr, gdzie słońca oraz zachwycających plaż również nie brakuje.

Co najważniejsze, lecąc do miejscowości, w których będziemy odpoczywali, możemy także skorzystać z okazji, aby zwiedzić lokalne zabytki. A tych nie brakuje zarówno w Chorwacji, Hiszpanii, jak i na Malcie czy w Czarnogórze. Poza odpoczynkiem warto poświęcić chwilę, aby lepiej poznać lokalną kulturę.

Lecisz z Ławicy? Pamiętaj też o bezpieczeństwie

Wylot na zagraniczne wakacje ma być przede wszystkim fantastyczną przygodą oraz okazją do odpoczynku i zwiedzania, ale jednocześnie nie powinniśmy zapominać o bezpieczeństwie naszym oraz innych osób.

Wybierając się na lotnisko pamiętajmy o tym, że na teren terminalu wstęp jest dozwolony jedynie dla pasażerów z biletem lub rezerwacją lotu. Ponadto niezbędne jest noszenie maseczki, która zasłoni nasze usta i nos, zaś na wejściu do terminalu odlotów zostanie nam zmierzona temperatura.

Tekst alternatywny
Fot. Dominik Tryba

W środku terminalu zadbajmy o to, by zachowywać bezpieczny dystans od pozostałych pasażerów. Temu służą m.in. wytyczone na lotnisku ścieżki czy niektóre wyłączone z użytku siedzenia. Wszystko po to, abyśmy mogli cieszyć się każdym aspektem naszego wyjazdu i czuli się w pełni bezpiecznie. Idealna podróż to bowiem taka, która dla każdego podróżnego zakończy się szczęśliwie i z uśmiechem na ustach.

Dodaj ogłoszenie