Walka Jacek Jaśkowiak - Przemysław Saleta: Zobaczcie zdjęcia...

  Walka Jacek Jaśkowiak - Przemysław Saleta: Zobaczcie zdjęcia z wielkiej gali

  Norbert Kowalski, SZKI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Gala Biznes Boxing Polska: Walka Jacek Jaśkowiak - Przemysław Saleta
  1/54
  przejdź do galerii

  Gala Biznes Boxing Polska: Walka Jacek Jaśkowiak - Przemysław Saleta ©Adrian Wykrota

  Ponad 230 tys. zł zebrano podczas charytatywnej gali Biznes Boxing Polska, na której w walce wieczoru zmierzyli się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i były zawodowy bokser Przemysław Saleta.
  Jacek Jaśkowiak już po raz drugi wziął udział w gali Biznes Boxing Night. Po raz pierwszy uczestniczył w niej rok temu, gdy zmierzył się z Dariuszem Michalczewskim. Już po tamtej walce zapowiedział sobie, że więcej nie wejdzie do ringu. Kiedy jednak został o to poproszony ponownie, dał się namówić, by stanąć oko w oko z Przemysławem Saletą.

  – Teraz jestem zdecydowanie lepiej przygotowany. To był jednak rok i dwa miesiące treningów. Było sporo sparingów z bokserami, a ostatnie dwa miesiące to właściwie trening pod Przemka Saletę – opowiadał jeszcze przed rozpoczęciem gali Jacek Jaśkowiak.

  – Z zasady biorę udział w dwóch rodzajach akcji charytatywnych. Jedne dotyczą przeszczepów a drugie dzieci. W tym przypadku mamy te dwie rzeczy połączone, więc nie mogłem odmówić. A dodatkowym bonusem dla mnie jest zabawa, którą daje mi boks. Kocham boks i rywalizację – to z kolei słowa Przemysława Salety, który jeszcze przed walką zapewniał, że nie przygotowywał się do niej w żaden specjalny sposób i chciałby pokazać urozmaicony boks.


  Źródło: TVN24

  Zanim jednak główni bohaterowie obaj weszli do ringu, odbyło się sześć innych pojedynków tzw. Białych Kołnierzyków. Do ringu wyszły osoby, które oprócz codziennej pracy, interesują się boksem i uprawiają go amatorsko. W końcu, około godziny 23 przyszła jednak pora na Jacka Jaśkowiaka i Przemysława Saletę.

  Po odważnym początku ze strony prezydenta, Przemysław Saleta przejął inicjatywę i do końca pojedynku kontrolował sytuację w ringu. Walka trwała trzy rundy, a w ostatniej Przemysław Saleta trafił Jacka Jaśkowiaka na tyle mocno, że ten musiał być liczony. Udało mu się jednak dotrwać do końca pojedynku przy głośnym dopingu ze strony publiczności. Ostatecznie walka zakończyła się niejednogłośną wygraną Przemysława Salety.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo