Warciarze muszą poprawić skuteczność

Przemysław Otuszewski w meczu z Czarnymi
Przemysław Otuszewski w meczu z Czarnymi R. Królak
Piłkarze poznańskiej Warty rozgrywają kolejne sparingi przed rozpoczęciem rundy wiosennej w pierwszej lidze. Zieloni na sztucznej murawie boiska przy ul. Przepadek, pokonali Czarnych Żagań 1:0 (1:0).

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Sikora w 23. minucie, po dobrym podaniu Michała Steinke. Podopieczni trenera Bogusława Baniaka powinni wygrać ten pojedynek zdecydowanie wyżej. Niestety, na razie w ekipie Warty mocno szwankuje skuteczność. Z pewnością w najbliższych dwóch tygodniach przed pierwszym meczem ligowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zieloni muszą bardzo solidnie popracować nad poprawą skuteczności.

W meczu z Czarnymi trener Baniak mógł zobaczyć w akcji prawie wszystkich swoich zawodników. Zabrakło praktycznie tylko leczącego kontuzję Maksymiliana Jankowskiego. Zagrali natomiast dwaj nowi gracze, którzy podpisali kontrakty z Wartą w ostatnim czasie - Michał Steinke i Bartosz Hinc. Po przerwie przez pół godziny gościnnie w barwach zielonych wystąpił Krzysztof Michalski. Trudno jednak się spodziewać, że tej wiosny Michalski może jeszcze trafić na stadion przy Drodze Dębińskiej.