Warta - MKS Kluczbork 3:0: Zieloni wygrali już po raz piąty! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Maciejewski
Warta Poznań - MKS Kluczbork 3:0
Warta Poznań - MKS Kluczbork 3:0 Adrian Wykrota
W piłkarskiej drugiej lidze nadal nikt nie potrafi zatrzymać Warty Poznań. W środę w piątej kolejce rozgrywek Warta odniosła piąte zwycięstwo w sezonie, przed własną widownią pewnie pokonując spadkowicza z I ligi MKS Kluczbork 3:0 i pozostała liderem tabeli.

Tym samym poznańscy zieloni poprawili osiągnięcie z sezonu 2001/2002, kiedy po czterech zwycięstwach, w piątym spotkaniu ponieśli porażkę.

Petr Nemec, obecny trener Warty, po raz szósty prowadził zespół przeciwko drużynie z Kluczborka, a kilku zawodników zna doskonale jeszcze z okresu pracy w Odrze Opole. Nie sposób stwierdzić na ile to pomogło, ale Warta wygrała zasłużenie, a zespół czeskiego szkoleniowca pokonał MKS Kluczbork po raz trzeci.

Poznaniacy losy spotkania rozstrzygnęli bardzo szybko, bo już po 22 minutach prowadzili 2:0, zaś do przerwy już 3:0. Pierwszego gola uzyskał w 14. minucie Adrian Laskowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul bramkarza gości Kacpra Majchrowskiego, który zbyt późno wybiegł do piłki, a następnie faulował Krzysztofa Biegańskiego. Tenże Adrian Laskowski podwyższył rezultat na 2:0, nie dając szans bramkarzowi rywali pięknym strzałem z okolic jedenastego metra po kapitalnej wrzutce w pole karne Adriana Cierpki. Jeszcze przed przerwą typową bramkę do szatni uzyskał z kolei Cierpka, płaskim uderzeniem pokonując Majchrowskiego – najsłabsze ogniwo drużyny przyjezdnych.

W drugiej połowie zieloni nie zwalniali tempa, przeprowadzili wiele składnych akcji, nagradzanych brawami kibiców, ale kolejne gole już nie padły. W 50. minucie po pięknym strzale Radosława Jasińskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Warta Poznań – MKS Kluczbork 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Adrian Laskowski (14. karny), 2:0 Adrian Laskowski (22), 3:0 Adrian Cierpka (45).

Warta: Lis – Patrzykąt żk, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Fiedosewicz, A. Laskowski, Marciniak (74. Chopcia), Biegański (67. Przybyła), Cierpka żk (46. Grobelny) – Antkowiak (58. Szynka).

MKS Kluczbork: Majchrowski żk – Górkiewicz (65. Skoczylas), Gierak, Nakroślus, Nitkiewicz – Deja (46 .Niemczyk), Zieliński (82. Reisch), Baraniak żk, Kochański żk, Bodziony żk – Wolny (46. Warchoł).