Warta - Pogoń 1:2. Słaby początek i mocne uderzenie Pogoni zadecydowały o porażce ekipy Piotra Tworka. W sobotę wygrał zespół lepszy

Dawid Dobrasz
Warta Poznań przegrała z Pogonią Szczecin 1:2.Kolejne zdjęcie-->
Warta Poznań przegrała z Pogonią Szczecin 1:2.Kolejne zdjęcie-->Waldemar Wyleglaski
Warta Poznań przegrała z Pogonią Szczecin 1:2 i zanotowała ósmą porażkę w swoim 13. meczu w PKO Ekstraklasie. Portowcy rozstrzygnęli spotkanie praktycznie już w pierwszych 11 minutach.

Piotr Tworek na mecz z Pogonią dokonał dwóch zmian. Po czterech meczach na ławce do bramki wrócił Adrian Lis, a Roberta Janickiego zastąpił powracający po pauzie kartkowej Adrian Laskowski. Z kolei w zespole gości w porównaniu z wygranym w poniedziałek meczem ze Stalą Mielec (2:0) Kosta Runjaić dokonał jednej zmiany. Na prawej obronie Steca zastąpił Bartkowski i to była świetna decyzja niemieckiego szkoleniowca.

Wyjazdowe zwycięstwo Pogoni Szczecin nad Wartą Poznań w 13. kolejce PKO Ekstraklasy:

Spotkanie szybko otworzyło się dla Pogoni, która już w 7. minucie zdołała pokonać Lisa po świetnym strzale Gorgona. Cała akcja była przeprowadzona praktycznie z pierwszej piłki - otwierające podanie Bartkowskiego i strzał bez zastanowienia Austriaka polskiego pochodzenia. Szkoleniowiec Warty na przedmeczowej konferencji wspominał, że piłkarze w tygodniu do znudzenia trenowali blokowanie dośrodkowań z bocznych sektorów… i bramka padła właśnie po dośrodkowaniu z prawej strony. Ze strony, gdzie w meczu z Jagiellonią padły praktycznie cztery gole. Tam, gdzie gra Jakub Kiełb. Treningi nie pomogły, ale akcja i wykończenie Pogoni były na najwyższym poziomie.

Na zegarze nie wybiła 12. minuta, a już było 2:0 dla gości. Rzut rożny, zgranie świetnie dysponowanego Bartkowskiego i wykończenie niewysokiego Zahovica. Ta bramka padła za prosto i to po stałym fragmencie gry. Niczym na treningu. Nie takie wejście do bramki wyobrażał sobie Lis, choć przy obu golach nie miał szans, a słoweński napastnik zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu.

Warta w ofensywie była bezradna, a po stronie Pogoni było widać większą jakość w grze. Liderzy ofensywni Zielonych wręcz „zginęli” w pierwszej połowie. Zawodził dział kreacji.

AMP Futbol to niezwykle widowiskowa dyscyplina, ale też wymagająca ogromnego poświęcenia. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia z rywalizacji poznaniaków w ekstraklasie. Zobacz --->

Warta Poznań w Amp Futbol Ekstraklasie zajęła czwarte miejsc...

Po zmianie stron Warciarze wyszli odmienieni i zaowocowało to szybkim golem kontaktowym dwie minuty po pierwszym gwizdku po przerwie. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Trałki wykończył Jakóbowski i strzelił gola w drugim meczu z rzędu. To był pierwszy celny strzał Zielonych w spotkaniu. Warta w pierwszej połowie nie zrobiła absolutnie nic pod bramką Stipicy, ale drugą rozpoczęła od mocnego uderzenia.

Po bramce Zieloni byli aktywniejsi, ale dla Stipicy to było spokojne popołudnie w Grodzisku Wielkopolskim. Pogoń w drugiej połowie nie stworzyła groźnej sytuacji pod bramką Lisa, ale kontrolowała mecz i dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Dla postronnego widza druga połowa była absolutnie do zapomnienia, a na Zielonych mocno wpłynęły dwa pierwsze ciosy wyprowadzone przez Pogoń. Z kolei Warcie przyda się przerwa w rozgrywkach, bo w ostatnich meczach w zbyt łatwy sposób traci bramki i nie gra w pełni skoncentrowana. Ekstraklasowicze takie błędy wykorzystują bezlitośnie, o czym pokazała ostatnio Jagiellonia, a w sobotę Pogoń. Defensywa była mocną stroną ekipy Piotra Tworka, a i ona teraz zawodzi.

Warta tym samym zanotowała trzecią porażkę z rzędu i to jej najgorsza passa w tym sezonie. Zieloni mają przed sobą jeszcze ostatni mecz w tym roku, aby poprawić sobie humory. W czwartek, 17 grudnia, Zieloni zmierzą się o godz. 18 ze Śląskiem Wrocław.

Siedziba Warty Poznań jest w fatalnym stanie. Zobacz, w jaki...

Tak oceniliśmy zawodników Warty:

Warta doznała ósmej porażki w tym sezonie. O stracie punktów zadecydowały dwa szybko stracone gole. Pogoń zdominowała Zielonych w pierwszej odsłonie. Warta przed przerwą oddała tylko jeden celny strzał. Podopieczni Piotra Tworka lepiej grali po wznowieniu gry, ale to nie wystarczyło do remisu. Oto jak oceniliśmy piłkarzy ZielonychZobacz kolejne zdjęcie ---->

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2: Zobacz, jak oceniliśmy pi...

– Moc oświetlenia w zainstalowanych projektorach wyniesie 320 kW, natomiast natężenie to będzie 1600 luksów. Pozwoli to rozgrywanie meczów ligowych i transmisje nawet w jakości HD, jak się operatorzy postarają. Były już transmisje telewizyjne wysokiej rozdzielczości ze stadionów, na których instalowaliśmy oświetlenie tej mocy – dodał Bogdan Kuć z firmy Ada Light na na oficjalnej stronie Warty Poznań.

Warta Poznań: Na stadionie przy Drodze Dębińskiej zamontowan...

Poznań jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie między dwoma klubami nie ma kibicowskich animozji. Oba zespoły nie darzą się jakąś szczególną sympatią, choć po awansie Warty Poznań do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, część kibiców Kolejorza z uwagą śledzi poczynania Zielonych i z pewnością nie życzy drużynie ponownego spadku do Fortuna 1. Ligi. Między Lechem Poznań a Wartą nigdy nie było też jakiś szczególnych transferów, ale są jednak piłkarze, którzy mogą pochwalić się w CV występami w obu poznańskich drużynach. Zebraliśmy te nazwiska i przygotowaliśmy zestawienie byłych piłkarzy Lecha, którzy w ostatniej dekadzie reprezentowali też barwy Warty Poznań. Sprawdźcie, czy ich pamiętacie.Sprawdźcie, czy ich pamiętacie ----->Warta Poznań nie będzie mieć łatwo. Czas na derby Poznania:

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...