Warta Poznań będzie grać na Stadionie Miejskim [FILM]

  Warta Poznań będzie grać na Stadionie Miejskim [FILM]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Warta Poznania porozumiała się z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, dzięki czemu w rozpoczętym sezonie swoje mecze będzie mogła rozgrywać na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej.
  Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes sekcji piłkarskiej Warty Poznań.

  Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes sekcji piłkarskiej Warty Poznań.

  Umowa, która de facto jeszcze nie została podpisana, a nastąpi to lada dzień, będzie obowiązywać do maja 2012 roku.

  Czytaj także:

  Warta Poznań: Nowości w nowym sezonie [FILM]

  Poznań: Czy Warta Poznań dostanie grunty przy Drodze Debińskiej?


  - Jestem zadowolona z warunków, które udało się wynegocjować. Zaproponowałam kwotę 350 tysięcy złotych i nie została ona mocno przekroczona. Do uzgodnienia zostały tylko drobne szczegóły - mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes sekcji piłkarskiej zielonych.

  Jednak pierwszy mecz u siebie Warta zagra z Piastem przy Drodze Dębińskiej. - Cały czas trwają prace w "ogródku". Policja podała nam listę uchybień, które należy poprawić, by mecz mógł się odbyć. Mogę wszystkich wielkopolan zapewnić, że dopilnujemy bezpieczeństwa. Na ten mecz nie wpuścimy kibiców drużyny przyjezdnej - zapewnia Maciej Chłodnicki, pełnomocnik zarządu Warty Poznań.

  Na mecz z Piastem Gliwice, który zostanie rozegrany 21 sierpnia, będzie przygotowana oddzielna pula biletów. Na trybunach zasiądzie maksymalnie trzy tysiące kibiców. Dla najmłodszych przewidziane są liczna atrakcje, jak malowanie twarzy, czy dmuchańce.

  - Zapraszamy wszystkie rodziny na mecze Warty. Przypominamy też o biletach rodzinnych - zaznacza Maciej Chłodnicki. Wszyscy fani zobaczą też nową maskotkę drużyny, czyli Wartusia. To zielony zwierzak, podobny do krokodyla, który ma zagrzewać piłkarzy do boju oraz zabawiać publiczność.

  - Zorganizowaliśmy konkurs na rysunek maskotki i wygrała sześcioletnia Kornelia. Myślę, że ten zwierzak budzi same pozytywne emocje i uśmiech - powiedziała z Izabella Łukomska-Pyżalska. Już niedługo Wartuś trafi też na koszulki, breloczki i inne gadżety, skierowane dla dzieci.

  To jednak nie jedyne nowe wiadomości płynące z klubu przy Drodze Dębińskiej. Wczoraj został uruchomiony dla wszystkich kibiców sklep internetowy, za pośrednictwem którego fani kupią pamiątki klubowe. Na razie w ofercie znajduje się kilkadziesiąt produktów, ale do końca roku ma być ich więcej.

  - Nie chcemy dyktować dużych cen, ale być dostępni dla każdego kibica. Przygotowaliśmy już koszulki meczowe Warty na sezon 2011/2012. Niedługo do oferty trafią też pozostałe elementy stroju piłkarskiego marki Nike - tłumaczy Maciej Chłodnicki.

  Tymczasem już trwa kolejny konkurs. Jego hasło brzmi: "Kocham Wartę Poznań" i znów jest skierowany do tych młodszych kibiców.

  - Wszelkie prace plastyczne można przesyłać do końca sierpnia na adres klubu. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału, bo nagrody są cenne. To pamiątki klubowe i karnety na cały sezon - zapewnia Izabella Łukomska-Pyżalska.  Najnowsze filmy na Głos.tv

  Przygotowania do Red Bull X Fighters

  Pożar w byłym przedszkolu w Pile

  Festyn na Chopina w Pleszewie

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo