Warta Poznań. Cenny remis z Wigrami w Suwałkach w 10 kolejce piłkarskiej Fortuna 1 Ligi. Gol Adriana Cierpki cieszy Zielonych

LUMAR, MAC
Adrian Cierpka zdobył gola dla Warty w Suwałkach
Adrian Cierpka zdobył gola dla Warty w Suwałkach Waldemar Wylegalski
Już w piątek Warta Poznań rozegrała spotkanie 10. kolejki piłkarskiej Fortuna 1 ligi na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Duma Wildy zdobyła cenny punkt remisując na trudnym terenie 1:1 (0:0). Sytuacja zielonych nie jest jednak zbyt dobra, bo beniaminek z Poznania plasuje się wciąż w dolnej części tabeli. Remis w Suwałkach trzeba jednak uznać za dobry prognostyk na przyszłość.

Drużyna Warty chyba chciała zaskoczyć gospodarzy, gdyż po kilku wyrównanych minutach, to poznaniacy zaatakowali. Niestety Adrian Cierpka zdołał wywalczyć tylko rzut rożny, zaś strzał Łukasza Spławskiego był zbyt słaby, by sprawić kłopoty bramkarzowi Wigier Damianowi Węglarzowi, zaś po uderzeniu głową Wojciecha Fadeckiego piłka minęła prawy słupek bramki gospodarzy.

Mniej więcej po kwadransie zarysowała się przewaga miejscowych, ale defensywa Warty spisywała się poprawnie i zespół z Suwałk nie stwarzał zbyt dużego zagrożenia pod bramką występującego po raz pierwszy w tym sezonie golkipera Warty Tomasza Laskowskiego. Przed przerwą najdogodniejszą okazję do zdobycia gola miał w 38. minucie Kamil Sabiłło, ale Laskowski interweniował pewnie.

Po zmianie stron dość głęboko cofnięci poznaniacy bronili się dość długo szczęśliwie. Jednak w 66. minucie bramkę technicznym strzałem uzyskał dla miejscowych Martin Adamiec. Warta na szczęście do końca nie rezygnowała i została za to nagrodzona. Cenny punkt zapewnił poznaniakom Adrian Cierpka, kapitalnym strzałem z 35 metrów, siedem minut przed końcem. Węglarz był przy tym uderzeniu bez szans.

Wigry Suwałki – Warta Poznań 1:1 (0:0). Bramki:
1:0 Martin Adamiec (68), 1:1 Adrian Cierpka (83).
Wigry: Węglarz – Olszewski, Najemski, Piekarski, Straus – Karbowy żk, Mackiewicz (70. Stasiak), Bartczak – Adamiec, Sabiłło (81. Kwaśniewski)
Warta: T. Laskowski – Szymusik (77. Piceluk), Kieliba, Kiełb, Jasiński – Grobelny, Zulciak (69. Janicki), Cierpka, Fadecki (71. Sanocki), Wypych – Spławski.