Dawid DobraszZaktualizowano
Warta Poznań - GKS Bełchatów 1:0. Zieloni wygrywają pierwsze spotkanie w sezonie. Udana inauguracja w Grodzisku Wielkopolskim Waldemar Wylegalski
Warta Poznań wygrała pierwsze spotkanie w nowym sezonie Fortuna 1. Ligi. Zieloni pokonali w Grodzisku Wielkopolskim GKS Bełchatów 1:0 po golu Tomasza Boczka. Świetnie zaprezentował się ponownie Adrian Lis, który wybronił już trzecią jedenastkę w tym sezonie.

Trener Piotr Tworek zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce względem przegranego meczu w Mielcu. W miejsce Adama Marciniaka i Mariusza Rybickiego wskoczyli Mateusz Kupczak i Michał Jakóbowski.

Początek spotkania rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami trenera "Zielonych". GKS Bełchatów cofnął się i próbował wciągnąć Wartę na własną połowę, czekając na kontrę. W 22. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny dla GKS-u. W polu karnym rywala faulował Tomasz Boczek (tak, jak w spotkaniu ze Stalą Mielec), ale ponownie z obroną jedenastki poradził sobie Adrian Lis, dla którego był już to trzeci karny obroniony w dwóch pierwszych kolejkach Fortuna 1. Ligi.

Warta natchniona obronionym karnym zaatakowała gości i była bliska prowadzenia, ale Karol Gardzelewicz przestrzelił w dogodnej sytuacji. W końcówce pierwszej połowy okazję do otwarcia wyniku mieli goście, ale Krzysztof Wołkowicz z bliskiej odległości trafił w słupek.

Na drugą połowę nie wyszedł już Karol Gardzelewicz, a jego miejsce zajął Wiktor Długosz. Warta po zmianie stron miała kilka stałych fragmentów gry, ale żadnego z nich nie potrafiła zamienić na gola. Dopiero w 70. minucie Jakub Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego, a Tomasz Boczek zrewanżował się za sprokurowanie karnego i otworzył strzałem głową wynik spotkania. Goście atakowali bez animuszu i rezultat do końca meczu nie uległ już zmianie. Warta odniosła bardzo cenne pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/20.

GKS Bełchatów przespał drugą połowę, a Warta wymęczyła zwycięstwo. W końcówce meczu z boiska wyleciał jeszcze Wiktor Długosz. W 88. minucie sędzia uznał, że wypożyczony z Korony zawodnik symulował w polu karnym i usunął go z boiska, dając mu drugą żółtą kartkę.

Warta Poznań - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Boczek (70. minuta)

Warta: 1. Adrian Lis - 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba, 4. Tomasz Boczek, 3. Jakub Kiełb - 28. Karol Gardzielewicz (46, 18. Wiktor Długosz), 21. Mateusz Kupczak, 7. Michał Grobelny, 22. Robert Janicki (90, 20. Adrian Cierpka), 11. Michał Jakóbowski (69, 19. Mariusz Rybicki) - 25. Gracjan Jaroch.
Trener: Piotr Tworek

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz - 7. Bartłomiej Bartosiak, 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański (66, 19. Adrian Małachowski), 15. Wiktor Putin (64, 14. Bartosz Biel), 20. Mateusz Marzec - 59. Przemysław Zdybowicz (83, 18. Maciej Mas).
Trener: Artur Derbin