Warta Poznań - Jarota Jarocin 1:0. Zieloni wygrali po bramce w ostatnich minutach meczu [ZDJĘCIA]

RED
Warta Poznań - Jarota Jarocin 1:0
Warta Poznań - Jarota Jarocin 1:0 Łukasz Gdak
Piłkarze Warty Poznań nadal prowadzą w tabeli kujawsko pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi z przewagą trzech punktów nad zajmującym drugie miejsce Lechem II Poznań. W sobotę oba poznańskie zespoły odniosły kolejne zwycięstwa.

Warta na własnym stadionie pokonała Jarotę Jarocin 1:0 (0:0) po golu Adriana Laskowskiego w 87. minucie. Natomiast Lech II urządził sobie strzelecki festiwal gromiąc we Wronkach KKS 1925 Włókniarza Kalisz 7:0.

Tego nikt się nie spodziewał, bo kaliszanie po zimowej przerwie prezentują się co najmniej dobrze i sprawili już kilka niespodzianek. Lechici doskonale rozpoczęli mecz, po niespełna dziewięciu minutach prowadzili 2:0, a "dobili” rywali w ostatnich dziesięciu minutach strzelając trzy gole. Bramki zdobyli: Krystian Sanocki – 2 (5, 66) oraz Niklas Zulciak (9), Paweł Tomczyk (73), Wojciech Mielcarek (81), Piotr Rymar (83) i Krzysztof Kołodziej (88).

Udanie w roli trenera Sokoła Kleczew zadebiutował Jarosław Araszkiewicz. Kleczewianie przełamali serię porażek i wygrywając trudny wyjazdowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 80. minucie Rafał Leśniewski.