Warta Poznań lepsza od GKS Jastrzębie w hicie kolejki na boiskach II ligi. Zieloni wygrali z liderem 2:0!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Robert Janicki (z lewej) przypieczętował wygraną Warty w hicie kolejki II ligi
Robert Janicki (z lewej) przypieczętował wygraną Warty w hicie kolejki II ligi Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Świetnie spisała się w sobotę drugoligowa drużyna Warty Poznań, w hicie 26. kolejki rozgrywek wygrywając na wyjeździe z liderem tabeli GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (1:0). Trzy punkty pozwoliły poznańskim zielonym przynajmniej do poniedziałku powrócić na fotel wicelidera rozgrywek.

Poznaniacy nie byli faworytami spotkania, ale zagrali bardzo dobrze odnosząc w pełni zasłużony sukces. Podopieczni i trenera Petra Nemeca nie dopuścili do wielu niebezpiecznych sytuacji pod własną bramką, a sami wykorzystali dwie okazje strzeleckie, sięgając po bardzo cenny komplet punktów.

Prowadzenie dla Warty uzyskał w 35 minucie Krystian Sanocki, który po solowej akcji na 16 metrze od bramki gospodarzy minął jeszcze jednego z obrońców rywali i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Grzegorzowi Drazikowi.

Wynik Ustalił w 67 minucie Robert Janicki. który po zagraniu w pole karne przez Krystiana Sanockiego z narożnika pola bramkowego umieścił futbolówkę w siatce. Była to pierwsza ofensywna akcja zielonych po przerwie. Po tym golu gospodarze nie byli się już w stanie „podnieść”.

Miejscowi w drugiej połowie do momentu straty drugiego gola dość wyrażnie przeważali, ale grali nieskutecznie, a w kilku sytuacjach skutecznymi interwencjami popisał się bramkarz Warty Adrian Lis.

Następne spotkanie ligowe piłkarze Warty rozegrają w środę 18 kwietnia. O godzinie 17 zieloni w zaległym meczu 21 kolejki rozgrywek podejmować będą przed własną widownią na stadionie przy ulicy Droga Dębńska Gwardię Koszalin.

GKS 1962 Jastrzębie – Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramk: 0:1 Krystian Sanocki (35), 0:2 Robert Janicki (67)
GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Kulawik, Pacholski, Szymura żk, Mazurkiewicz –Semeniuk (72.Dzida), Tront żk, Jaroszek (54.Jadach), Szczęch (55. Gancarczyk żk) – Ali, Szczepan (72. Salmikivi)
Warta: Lis – Patrzykąt żk, Dejewski, Kieliba żk, Kiełb – Marciniak żk, Grobelny - Sanocki (73. Brzostowaki), Janicki (89.Chopcia żk), Kita żk – Piceluk (57.Cierpka)