Warta Poznań - Mieszko Gniezno 3:2: Padał śnieg, więc piłkarze zagrali pod balonem

LUMAR, MAC
Warta poznań wygrała z Mieszkiem Gniezno
Przygotowująca się do wiosennej części rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1 Ligi drużyna Warty Poznań w swoim czwartym meczu sparingowym w zimowej przerwie, pokonała w sobotę lidera grupy II trzeciej ligi Mieszko Gniezno 3:2 (1:1). Dla Warty to drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym (poza tym dwie porażki), dla Mieszka pierwsza przegrana w drugim meczu, po wcześniejszym zwycięstwie z MKS Szczecinek.

Spotkanie, które miało się odbyć na boisku MOS przy ul. Gdańskiej na Śródce, z powodu opadów śniegu zostało przeniesione i ostatecznie zostało rozegrane na obiekcie przy ul. Margonińskiej na Smochowicach, pod balonem. Bramki dla Warty zdobyli: Wojciech Fadecki (38) i Krzysztof Biegański 2 (70, 87), dla Mieszka: Radosław Mikołajczak (27) oraz były zawodnik Warty Miłosz Brylewski (85).

W zespole pierwszoligowca z Poznania próbowany był ukraiński piłkarz Sierhij Napołow, pomocnik lub lewoskrzydłowy, występujący ostatnio w Chrobrym Głogów, którego był podstawowym zawodnikiem. Być może trawi do Warty.

Skład Warty
Pierwsza połowa)
: Lis – Kiełb, Wypych, Onsorge, Jasiński (Szymusik) – Napołow, Marciniak, Cierpka, Szmyt (Janicki), Jakóbowski – Fadecki;
Druga połowa: Prange – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz, Kalupa, Grobelny, Biegański, Napołow (Fiborek), Janicki – Spławski.