Warta Poznań - MKS Kluczbork 2:1 [FILMY]

Marcin Szczepański
Warta Poznań zagrała w sobotę z MKS Kluczbork. Była to okazja do rewanżu za jesienny mecz obu drużyn. Zieloni przegrali wtedy 0:4.

Pierwsza połowa spotkania w Poznaniu nie dostarczyła wielu emocji. MKS starał się atakować, wiedząc jaka jest stawka spotkania. W bramce dobrze spisywał się jednak Łukasz Radliński, który zastąpił między słupkami Andrzeja Bledzewskiego.

Kunsztem rezerwowy golkiper Warty wykazał się już w 10. minucie, świetnie broniąc w sytuacji sam na sam z Patrykiem Tuszyńskim. W 21. minucie groźnie było już pod bramką MKS, jednak Tomasz Jagieniak wybił piłkę spod nóg składającego się do strzału w dogodnej pozycji Zbigniewa Zakrzewskiego. Kilka minut później "Zaki" zdołał już oddać groźny strzał, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

Pod koniec pierwszej połowy spotkanie ożywiło się i oba zespoły przeprowadziły kilka ciekawych akcji. W ostatnich minutach przycisnął MKS, jednak nie zdołał zdobyć bramki. Udało się to niedługo po zmianie stron. W 54. minucie dobrą okazję wypracował Tuszyński, który obsłużył niezłym podaniem Kamila Niziołka, a ten pewnie pokonał Radlińskiego.

Podrażniony sytuacją na boisku trener Warty, Bogusław Baniak, przeprowadził kilka zmian. Między 56. a 76. minutą na boisku pojawili się Paweł Iwanicki, Marcin Wojciechowski i Tomasz Magdziarz. Wnieśli oni sporo ożywienia do gry gospodarzy. W 80. minucie atomowym uderzeniem popisał się Magdziarz, ale Krzysztof Stodoła zdołał wybronić jego strzał. Cztery minuty później był już bezradny, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki posłał niezawodny Piotr Reiss.

Stracona bramka podłamała gości, a Warta walczyła do końca. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Iwanicki, który w sytuacji sam na sam pokonał Stodołę. Sędzia doliczył do spotkania aż cztery minuty, które próbowali wykorzystać piłkarze MKS, ale ataki kluczborczan w ostatnich sekundach meczu były chaotyczne i nie przyniosły rezultatu.

Warta Poznań - MKS Kluczbork 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Rafał Niziołek (53), 1:1 Piotr Reiss (83), 2:1 Paweł Iwanicki (90).
Żółte kartki: Maciej Scherfchen, Tomasz Magdziarz.(Warta), Krzysztof Ulatowski (MKS).
Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa).