Warta Poznań po emocjonującym meczu wygrywa w Swarzędzu z GKS Bełchatów 4:2 [ZDJĘCIA]

Dawid Dobrasz
Warta Poznań wygrywa swój drugi sparing w okresie przygotowawczym.
Warta Poznań wygrywa swój drugi sparing w okresie przygotowawczym. Robert Woźniak
Warta Poznań wygrała swój drugi sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem rywalem drużyny Piotra Tworka był zespół z tego samego poziomu rozgrywkowego, czyli GKS Bełchatów. Zieloni w rozgrywkach ligowych dwukrotnie pokonali Brunatnych i w Swarzędzu nie było inaczej, bo zwyciężyli 4:2.

Wynik w 16. minucie otworzył Michał Jakóbowski, który wykorzystał dobre podanie od Roberta Janickiego. Nie minął kolejny kwadrans, a podopieczni Piotra Tworka prowadzili już 2:0. Sytuację sam na sam z bramkarzem skutecznie wykorzystał Gracjan Jaroch. Zieloni byli zdecydowanie lepsi do 35. minuty, a później inicjatywę przejęli goście. W przeciągu niespełna dwóch minut bełchatowianie zdobyli dwa gole i do przerwy na tablicy wyników było 2:2. Kibice zgromadzeni na bocznym boisku Unii Swarzędz mogli być zadowoleni z poziomu spotkania.

Po przerwie Piotr Tworek wymienił całą jedenastkę i zmienił ustawienie na dwójkę napastników. Parę atakujących tworzyli Mateusz Szczepaniak i Łukasz Spławski, ale ponowne prowadzenie Warcie dał Jakub Apolinarski. Nowy zawodnik w zielonych barwach wykorzystał fatalny błąd obrońcy gości, któremu odebrał piłkę i pokonał bramkarza bełchatowian.

W końcówce Warta nieco spuściła z tonu i goście po faulu Napołowa mieli rzut karny, ale jedenastki na gola nie zamienił Przemysław Zdybowicz, trafiając w słupek. W końcówce meczu Zieloni podwyższyli jeszcze wynik meczu po bardzo dobrym zachowaniu w polu karnym Łukasza Spławskiego. Napastnik najpierw piętką zagrał do swojego kolegi, a ten obsłużył go dobrym podaniem, które snajper Zielonych zamienił na gola. Zresztą Łukasz Spławski wie, jak strzelać gole bełchatowianom, bo w już w rundzie rewanżowej Fortuna 1. ligi zdobył zwycięską bramkę w końcówce meczu.

Warta Poznań przed tygodniem pokonała Unię Swarzędz 3:0. Zieloni następny sparing rozegrają 1 lutego w Szczecinie, a ich rywalem będzie miejscowa Pogoń.

Trwa głosowanie...

Czy Warta Poznań awansuje do PKO Ekstraklasy?

Warta Poznań - GKS Bełchatów 4:2

16. Jakóbowski, 29. Jaroch, 59. Apolinarski, 86. Spławski - 40. Wolkowicz, 42. Grolik

Skład Warty na pierwszą połowę meczu: Tomasz Laskowski - Jakub Kuzdra, Piotr Skrobosiński, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb - Mateusz Kupczak, Adrian Cierpka - Mariusz Rybicki, Robert Janicki, Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch.

Skład Warty na drugą połowę meczu: Adrian Lis - Jakub Apolinarski, Artur Marciniak, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Michał Grobelny, Filip Małek - Karol Gardzielewicz, Mateusz Szczepaniak, Serhij Napołow - Łukasz Spławski.

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...

Warta Poznań dokonała czegoś całkowicie niespodziewanego. Po 20 meczach jest liderem Fortuna 1. Ligi i to miano będzie dzierżyć przez całą zimę. Klub jeszcze nie tak dawno walczył o przetrwanie, a teraz z góry patrzy na rywali na zapleczu ekstraklasy. Na koniec roku prezentujemy podsumowanie Warty Poznań w liczbach. Sprawdźcie, ile Zieloni przejechali kilometrów, zjedli bananów czy wypili wody podczas minionej rundy.Zobacz podsumowanie Warty w liczbach ---->

Warta Poznań w liczbach. Ile piłkarze wypili wody, zjedli ba...