Warta Poznań powiększa przewagę nad rezerwami Lecha

MAC, LUMAR

Wtorkowa 25. kolejka w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze piłkarskiej okazała się pomyślna dla prowadzącej w tabeli Warty Poznań, która na własnym stadionie pokonała Wdę Świecie 2:1 i powiększyła przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, ponieważ wicelider Lech II Poznań bezbramkowo zremisował w Toruniu z Elaną. Rezerwy Kolejorza tracą już do Warty pięć punktów. Nowym wiceliderem został Pelikan Niechanowo, który dzięki bramce Tomasza Bzdęgi w doliczonym czasie wygrał w Jarocinie z Jarotą 2:1 i ustępuje Warcie o cztery oczka.
    Jan Paczyński z Warty (nr 9)

Jan Paczyński z Warty (nr 9) ©Grzegorz Dembiński

Poznańscy zieloni już po pięciu minutach prowadzili 2:0, ale do końca musieli się mieć na baczności, bo goście jeszcze w pierwszej połowie zdobyli kontaktowego gola i do ostatnich sekund walczyli o jak najkorzystniejszy rezultat.

Nadal w kratkę gra Sokół Kleczew. Zaledwie trzy dni po kompromitującej porażce u siebie z najsłabszą w rozgrywkach Kujawianką Izbica Kujawska, kleczewianie wygrali na trudnym terenie w Warlubiu ze Startem 2:0, umacniając pozycję gwarantującą miejsce w zreformowanej III lidze. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Emile Thiakane, który wykorzystał rzut karny, a 10. minut przed końcem rezultat ustalił Rafał Leśniewski. Natomiast Kujawianka potwierdziła, że z honorem chce się pożegnać z piłkarskim "trzecim frontem". We wtorek zdobyła punkt, u siebie remisując 1:1 z Unią Swarzędz.

Polonia Środa Wielkopolska przed własną widownią pokonała KKS Włókniarz Kalisz 2:0 po golach Krzysztofa Bartoszaka i Łukasza Przybyłka.W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył Adrian Wasiluk (KKS 1925 Włokniarz). W derbach Ostrowa Wielkopolskiego, tym razem lepsza Ostrovia 1909, która wygrała 2:0.

25. kolejka III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
    Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0). Bramki:
    1:0 Kamil Krawczyk (41), 2:0 Mateusz Ciupka (62. samobójcza).
    Sparta Brodnica – Nielba Wągrowiec 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 Dawid Jasiński (30),1:1 Mariusz Śnieć (50), 2:1 Szymon Babiarz (54), 2:2 Jakub Kubiński (65).
    Elana Toruń – Lech II Poznań 0:0
    Start Warlubie – Sokół Kleczew 0:2 (0:1). Bramki:
    0:1 Emile Thiakane (26. karny), 0:2 Rafał Leśniewski (80).
    Kujawianka Izbica Kujawska – Unia Swarzędz 1:1 (1:0). Bramki:1:0 Oleh Tabaka (39),1:1 Przemysław Kędziora (62).
    Polonia Środa Wielkopolska – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 2:0 (0:0). Bramki:1:0 Krzysztof Bartoszak (57), 2:0 Łukasz Przybyłek (90+2).
    Warta Poznań – Wda Świecie 2:1 (2:1). Bramki:1:0 Krzysztof Biegański (1), 2:0 Jan Paczyński (5), 2:1 Adam Cieśliński (42. karny).
    Jarota Jarocin – Pelikan Niechanowo 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Czabański (48), 1:1 Dawid Retlewski (59), 1:2 Tomasz Bzdęga (90+2).