Warta Poznań przegrała sparing z Czernomorcem Noworosyjsk

Jacek Pałuba
Udostępnij:
Piłkarze poznańskiej Warty już od prawie tygodnia trenują na zgrupowaniu w Turcji. Zieloni rozgrywają też sparingi. Po remisie w pierwszym z nich z kazachskim zespołem Sunkar 1:1, w drugim meczu poznaniacy przegrali z rosyjską drużyną Czernomorec Noworosyjsk 1:2 (1:1).

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Piłkarze Warty Poznań wyjadą do Turcji na zgrupowanie

Trener Jaroslaw Araszkiewicz już praktycznie nie eksperymentuje z wyjściowym składem swojej drużyny. Tym razem jednak w ekipie zabrakło Bartczaka, Jasińskiego czy Mysiaka. Poznaniacy w meczu z Czernomorcem stracili gola w 29. minucie, ale bardzo szybko, bo już po czterech następnych minutach wyrównali, a do siatki rywali trafił Piotr Giel. Warta miała jeszcze kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności. Natomiast przeciwnik zdobył zwycięska bramkę kwadrans przed końcem sparingu.

Przez pierwsze kilka dni w Antalyi, aura nie rozpieszczała poznaniaków, bo nie było zbyt ciepło. To jednak nie przeszkadzało w kolejnych, wyczerpujących treningach. Dopiero w minioną sobotę pogoda znacznie się poprawiła, a piłkarze mogli pracować w lepszych warunkach. Podopieczni trenera Araszkiewicza korzystają tez z innych dobrodziejstw kompleksu hotelu Titanic - basenu, odnowy biologicznej i naprawdę dobrze przygotowanych boisk.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ O WARCIE POZNAŃ

W środę 7 marca zieloni rozegrają jeszcze ostatni sparing w Turcji, z rosyjskim zespołem Szinnik Jarosławl. W czwartek 8 marca wrócą do Poznania. W sobotę 10 marca zagrają sparingowo z Unią Swarzędz (godz. 12 w "ogródku"), a 18 marca pierwszy mecz ligowy w Poznaniu z KS Polkowice (godz. 14).

Warta Poznań - Czernomorec Noworosyjsk 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 - Sergiej Miroszniczenko (29), 1:1 - Piotr Giel (33), 1:2 - Andriej Sidajew (76).
Warta: Słowik - Wichtowski, Bartkowiak, Otuszewski, Kosznik - Bereszyński (46. Ciarkowski), Ngamayama, A. Marciniak, Reiss (46. Grzeszczyk), Jakóbowski (46. Piceluk) - Giel (60. Klatt).