Warta Poznań przegrała z Odrą Opole. Słaba postawa i zasłużona porażka w "rzecznych derbach"

Dawid Dobrasz
Warta Poznań zaliczyła jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Podopieczni Piotra Tworka w Opolu oddali tylko jeden celny strzał w 91. minucie, ale okazję do rehabilitacji mają już w środę, kiedy to w Grodzisku Wlkp. zmierzą się z Termaliką. Waldemar Wylegalski
Warta Poznań w 25. kolejce Fortuna 1. Ligi liczyła na trzecie zwycięstwo z rzędu po wznowieniu rozgrywek, ale te plany pokrzyżowała Odra Opole. Była to szósta porażka Zielonych w tym sezonie.

Piotr Tworek, mimo zwycięstwa w ostatniej kolejce z Olimpią Grudziądz, dokonał trzech zmian w podstawowym składzie. Niespodziewanie szybko do jedenastki wrócił po kontuzji kolana Jakub Kiełb, a do środka obrony wskoczył pauzujący w ostatniej kolejce kapitan Zielonych Bartosz Kieliba. Roszada była także na lewym skrzydle, gdzie Michała Jakóbowskiego zastąpił były piłkarz Odry Opole Mariusz Rybicki.

W pierwszej połowie Zieloni mieli przewagę w posiadaniu piłki i grali atakiem pozycyjnym, ale nie potrafili zagrozić bramce Mateusza Kuchty. Z kolei Odra ustawiła się nisko w defensywie i liczyła na kontrataki. Jeden z nich na gola zamienił Arkadiusz Piech, dając prowadzenie gospodarzom.

Sprawdź też:

Zespół Piotra Tworka grał bardzo wolno i przewidywalnie. Słabo wyglądał Mateusz Kupczak, który notował straty i spowalniał grę. Podobnie Mariusz Rybicki, który nie stwarzał zagrożenia pod bramką Odry. Za mało było szybkiej gry, do której przyzwyczaili Zieloni. Warciarze na przerwę schodzili, przegrywając i było to jedne z najgorszych 45 minut w tym sezonie w wykonaniu podopiecznych Tworka.

Szkoleniowiec po przerwie od razu zareagował i dokonał dwóch zmian. Bezproduktywnego Rybickiego zmienił Jakóbowski, a Jarocha rezerwowy napastnik Szczepaniak. Te roszady niestety nie dały efektu, bo już cztery minuty po zmianie stron w swoim polu karnym kompletnie pogubili się warciarze. Całe to gapiostwo po rzucie wolnym podsumował Szczepaniak, który delikatnie popchnął jednego z gospodarzy i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Krzysztof Janus i było 2:0. Zresztą wspomniany Mateusz Szczepaniak zaliczył bardzo słabe wejście, bo sprokurował karnego, a później dopuścił się kilku niepotrzebnych fauli.

Po tej sytuacji mecz praktycznie się „skończył”, bo Zieloni nie zareagowali na gole strzelane przez Odrę, która nie zagrała wybitnego spotkania, ale to wystarczyło na skompletowanie trzech punktów. Piłkarze Tworka byli spóźnieni i apatyczni. Brakowało pomysłu na stworzenie akcji bramkowych, co przełożyło się na tylko jedne celne uderzenie ze strony Warty w 91. minucie meczu. Zieloni zaliczyli jedno z najsłabszych spotkań w sezonie, ale okazję do rehabilitacji mają już w środę, kiedy to w Grodzisku Wlkp. zmierzą się z Termaliką.

Odra Opole – Warta Poznań 2:0 (1:0)
Piech 37., Janus 50. (rz.k.)

Odra: Mateusz Kuchta – Patryk Janasik, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Łukasz Winiarczyk – Kacper Tabiś (67. Jarosław Czernysz), Rafał Niziołek (76. Tomas Mikinić), Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus – Arkadiusz Piech (80. Szymon Skrzypczak)

Warta: Adrian Lis – Jakub Kiełb (75. Sergiej Napołow), Tomasz Boczek, Bartosz Kieliba, Michał Grobelny – Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak – Jakub Apolinarski, Robert Janicki, Mariusz Rybicki (46. Michał Jakóbowski) – Gracjan Jaroch (46. Mateusz Szczepaniak)

żółte kartki: Piech, Czernysz, Skrzypczak - Grobelny, Trałka, Kupczak.
czerwona kartka: Szymon Skrzypczak (89. minuta, Odra, za drugą żółtą).

Plan transmisji telewizyjnych z meczów Warty Poznań w 26., 27., 28., 29. I 30. kolejce Fortuna 1. Ligi:

Środa, 17 czerwca, godz. 18:10; WARTA POZNAŃ – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (Polsat Sport)

Niedziela, 21 czerwca, godz. 17:40; WARTA POZNAŃ – Sandecja Nowy Sącz (Polsat Sport)

Sobota, 27 czerwca, godz. 12:40; Miedź Legnica – WARTA POZNAŃ (Polsat Sport)

Wtorek, 30 czerwca, godz. 17:40; WARTA POZNAŃ – Chrobry Głogów (Polsat Sport)

Sobota, 4 lipca, godz. 17:40; WARTA POZNAŃ – Puszcza Niepołomice (Polsat Sport)

Warta Poznań czekała na to od lat. Historyczny moment przy D...

– Moc oświetlenia w zainstalowanych projektorach wyniesie 320 kW, natomiast natężenie to będzie 1600 luksów. Pozwoli to rozgrywanie meczów ligowych i transmisje nawet w jakości HD, jak się operatorzy postarają. Były już transmisje telewizyjne wysokiej rozdzielczości ze stadionów, na których instalowaliśmy oświetlenie tej mocy – dodał Bogdan Kuć z firmy Ada Light na na oficjalnej stronie Warty Poznań.

Warta Poznań: Na stadionie przy Drodze Dębińskiej zamontowan...

Poznań jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie między dwoma klubami nie ma kibicowskich animozji. Oba zespoły nie darzą się jakąś szczególną sympatią, choć po awansie Warty Poznań do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, część kibiców Kolejorza z uwagą śledzi poczynania Zielonych i z pewnością nie życzy drużynie ponownego spadku do Fortuna 1. Ligi. Między Lechem Poznań a Wartą nigdy nie było też jakiś szczególnych transferów, ale są jednak piłkarze, którzy mogą pochwalić się w CV występami w obu poznańskich drużynach. Zebraliśmy te nazwiska i przygotowaliśmy zestawienie byłych piłkarzy Lecha, którzy w ostatniej dekadzie reprezentowali też barwy Warty Poznań. Sprawdźcie, czy ich pamiętacie.Sprawdźcie, czy ich pamiętacie ----->Warta Poznań nie będzie mieć łatwo. Czas na derby Poznania:

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...

W niedzielę piłkarze Warty Poznań w amp futbolu rozegrali swój pierwszy historyczny mecz i wygrali 1:0 z Widzewem Łódź. Amp futbol to najlepszy dowód, że dla prawdziwych pasjonatów piłki nawet brak jednej nogi nie jest barierą. Zobaczcie zdjęcia z meczu --->

Warta Poznań - Widzew Łódź 1:0: Wygrana w pierwszym meczu dr...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0