LUMAR
Warta Poznań – Pelikan Niechanowo 0:1
Warta Poznań – Pelikan Niechanowo 0:1 Grzegorz Dembiński
W najciekawszym, a jednocześnie najważniejszym meczu 21. kolejki kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej III ligi Warta Poznań przegrała na własnym boisku z Pelikanem Niechanowo 0:1 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 90. minucie Tomasz Bzdęga z rzutu karnego.

Przed pierwszym gwizdkiem sobotniego spotkania Warta, liderująca w tabeli miała cztery punkty przewagi nad Pelikanem, który plasował się na miejscu drugim. Po porażce w meczu 21. kolejki przewaga Warty zmalała do jednego punktu.

Przez 90 minut spotkania na Drodze Dębińskiej oba zespoły po dwa razy strzelały celnie na bramkę rywali. I gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów w 90. minucie doszło do spornej sytuacji na poznańskim polu karnym. Zdaniem arbitra Miłosz Brylewski faulował Dawida Przybyszewskiego.

Rzut karny pewnie wykorzystał Tomasz Bzdęga, który niegdyś grał w Warcie.

- Nie było najmniejszego przewinienia - twierdzili zgodnie po meczu warciarze. - Arbiter nas skrzywdził.

Kujawianka Izbica Kujawska – Nielba Wągrowiec 1:2
Lech II Poznań – Sokół Kleczew mecz w niedzielę o godz. 12.

Materiał oryginalny: Warta Poznań przegrała z Pelikanem Niechanowo i traci przewagę w III lidze [ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski