Warta Poznań przegrała z Sandecją w Nowym Sączu. Zielonym trudno będzie utrzymać się w Fortuna 1 Lidze

LUMAR, MAC
Grzegorz Dembiński
W 26. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi drużyna Warty Poznań przegrała na wyjeździe ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy Sandecją Nowy Sącz 1:2 (0:1). To 12. porażka w sezonie podopiecznych trenera Petra Nemeca, którzy w tabeli plasują się tuż nad strefą spadkową i ich sytuacja jest bardzo zła.

Przystępując do sobotniego meczu piłkarze Warty znali już wynik spotkania Wigry Suwałki – Stal Mielec (0:1), wiedzieli więc, że otwierająca strefę spadkową drużyna z Suwałk, którą Zieloni wyprzedzali o dwa punkty nie powiększyła swojego dorobku i mają okazję zwiększyć swoją przewagę nad strefą, która na koniec sezonu oznaczać będzie spadek do II ligi.

Niestety komplet punktów pozostał w Nowym Sączu i Sandecja zachowuje realne szanse na powrót do Lotto Ekstraklasy, zaś przewaga Warty nad strefą spadkową , która pozostała bez zmian, jest wciąż nieznaczna.

Pierwsza bramka padła w Nowym Sączu już w 8. minucie. Po dokładnym podaniu Damiana Chmiela bramkarza Warty Adriana Lisa pokonał Dominik Kun. Warciarze nie zamierzali rezygnować, ale ich akcjom ofensywnym brakowało wykończenia. Gola dla poznaniaków zdobył dopiero w 70. minucie Wojciech Fadecki, ale była to tylko trafienie zmniejszające rozmiary porażki, bo w 56. minucie wynik ma 2:0 dla gospodarzy podwyższył M. Piter-Bućko, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kunie.

Nadzieje Warty na uratowanie chociażby remisu znacznie zmalały w 90. minucie, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Żebrakowski i Zieloni w doliczonym czasie musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

W następnej kolejce drużyna Warty w sobotę 6 kwietnia o godzinie 16 podejmować będzie otwierający strefę spadkową zespół Wigier Suwałki. To bez żadnej przesady będzie mecz „o sześć punktów”, o kolosalnym znaczeniu dla losów rywalizacji o pozostanie w Fortuna 1 Lidze.

Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań 2:1 (1:0). Bramki:
1:0 Dominik Kun (8), 2:0 Michał Piter-Bućko (56. karny), 2:1 Fadecki (70).
Sandecja: Kozioł – Basta, Piter-Bućko, Flis żk – Kun, Kanach, Kasprzak żk, Flaszka żk, Chmiel (90+2 Szufryn) – Ogorzały (81. Klichowicz żk), Dudzic (73. Gabrych).
Warta: Lis – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Biegański (60. Fadecki), Grobelny, Marciniak, Cierpka (60. Spławski), Jakóbowski (71. Kiełb) – Żebrakowski żk,żk, czk.