Warta Poznań przegrywa po bardzo słabym meczu z Chrobrym Głogów 1:2. Zieloni oddalają się od bezpośredniego awansu do ekstraklasy

Michał Jakóbowski zdobył bramkę dla Warty w doliczonym czasie gry, ale wcześniej dwa razy do siatki trafili rywale z Głogowa Fot. Waldemar Wylegalski i Archiwum Warty Poznań
Warta Poznań po wznowieniu rozgrywek rozczarowuje swoich kibiców. We wtorek w Grodzisku przegrała z outsiderem I ligi Chrobrym Głogów 1:2 i powoli wypisuje się z walki o bezpośredni awans do elity.

Przed meczem zaskoczył składem trener Piotr Tworek. Dziwić mogła nieobecność w podstawowej jedenastce Michała Jakóbowskiego, a jeszcze bardziej chyba lidera środkowej linii, Roberta Janickiego.

Pierwszy gwizdek sędziego poprzedziła minuta ciszy ku pamięci niedawno zmarłego byłego dyrektora sekcji piłkarskiej Warty, Andrzeja Kaliszana.

Już w 6 min ekipa byłego piłkarza i trenera Lecha, Ivana Djurdjevicia straciła swojego najlepszego snajpera, Adriana Benedyczaka, który musiał opuścić boisko na noszach.

Sprawdź też:

Potem nie działo się nic godnego uwagi. Pierwszą połowę wtorkowego spotkania w Grodzisku można podsumować jednym zdaniem: To był antyfutbol. Piłkarze obu drużyn zajmowali się kopaniem rywali, kiwaniem się ze sobą i urywaniem akcji tuż po ich rozpoczęciu.

Po pierwszym kwadransie II połowy trener warciarzy przyznał się do błędów, zdejmując z boiska Siergieja Napołowa oraz Krzysztofa Danielewicza. Chwilę później gospodarzy ukąsili głogowianie. Prostopadłym podaniem popisał się były lechita, Szymon Drewniak. Do piłki spóźnił się Bartosz Kieliba i ku zdziwieniu wszystkich do siatki trafił Robert Mandrysz. W końcówce Zielonych pogrążył Mikołaj Lebedyński, któremu na głowę idealnie piłkę dograł nie któż inny jak Drewniak. Na otarcie łez, w doliczonym czasie gry, wynik skorygował zmiennik Jakóbowski.

W innych wtorkowych meczach I ligi Odra Opole zremisowała z Chojniczanką 0:0, a Sandecja Nowy Sącz z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (bramki Dominika Kuna oraz Filipa Karbowego).

Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:2 (0:0)