Warta Poznań przegrywa z Górnikiem Zabrze 0:1. Takiej gry w wykonaniu Zielonych nie da się oglądać

Jakub Kowalski
Warta Poznań przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Zobacz zdjęcia z meczu --->Arkadiusz Gola
Warta Poznań po raz czwarty w tym sezonie PKO Ekstraklasy nie strzela gola i do stolicy Wielkopolski wraca bez punktów. W starciu z Górnikiem Zabrze, podopieczni Piotra Tworka byli całkowicie bezradni, odstawali pod względem fizycznym, ale przede wszystkim piłkarskim, choć drużyna ze Śląska w obecnych rozgrywkach także wygląda mizernie. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył niezawodny w szeregach gospodarzy Jesus Jimenez.

Spotkanie od początku wyglądało na klasyczny pojedynek drużyn walczących o utrzymanie, z delikatną przewagą gospodarzy, którym Warta bezradnie przyglądała się w pierwszych minutach meczu. Pierwszą groźną sytuację zawodnicy Górnika Zabrze stworzyli sobie po upływie pierwszego kwadransa. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Jesus Jimenez i trafił w słupek bramki strzeżonej przez Adriana Lisa.

Ciężko byłoby wskazać na palcach jednej ręki liczbę okazji, jakie stworzyły sobie łącznie oba zespoły w pierwszych 45 minutach. Marazm Zielonych widać było szczególnie w momencie, gdy najwyżej wysuniętym zawodnikiem był Łukasz Trałka. Piłkarze Warty Poznań grali bez zaangażowania, statycznie i bez jakiegokolwiek pomysłu na rozegranie akcji. Warta nie oddała do przerwy ani jednego celnego strzału.

W 38. minucie kibice doczekali się w końcu odrobiny emocji. Bartosz Nowak podciął piłkę nad obrońcami Warty Poznań, a ta znalazła w polu karnym Jimeneza. Hiszpan najpierw ograł Adriana Lisa, a następnie umieścił futbolówkę w siatce obok bezradnego Matuszewskiego.

Po zmianie stron goście zmienili ustawienie, a na murawie zameldował się Mateusz Kuzimski. Napastnik Zielonych nie wyróżnił się w żaden pozytywny sposób i wniósł tak naprawdę niewiele do ofensywy, której gra nie uległa poprawie w drugiej odsłonie tego pojedynku. Poznaniakom brakowało dokładności oraz podejmowania właściwych decyzji.

Kolejnych okazji do zdobycia bramki szukali zdobywca pierwszego gola oraz wprowadzony w drugiej połowie Łukasz Podolski. 36-latek był bliski wpisania się na listę strzelców, ale golkiper Warty zdołał interweniować nogami po uderzeniu Niemca i nie pozwolił się pokonać. Górnicy groźnie wyglądali także w stałych fragmentach gry, a po jednym z rzutów rożnych, piłkę w siatce mógł umieścić Rafał Janicki.

W ostatnim kwadransie warciarze odważnie przesunęli się całym zespołem na połowę gospodarzy, licząc jeszcze na uratowanie punktu w starciu z podopiecznymi Jana Urbana. W 78. minucie w szesnastce Górnika znalazł się niespodziewanie Robert Ivanov, który miał sporo miejsca i czasu, by przyjąć piłkę i oddać strzał w kierunku bramki. Uderzenie Fina trafiło jednak tylko w boczną siatkę.

Wynik nie zmienił się, podobnie jak dość beznadziejna postawa Warty Poznań, która w ostatnich pięciu spotkaniach zainkasowała jedynie dwa punkty i zdobyła tylko jedną bramkę. Do następnej kolejki Zieloni przystąpią już ze strefy spadkowej PKO Ekstraklasy.

Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: Jesus Jimenez (37)

Górnik: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok (65. Dariusz Pawłowski), Alasana Manneh, Krzysztof Kubica (85. Jean Mvondo), Piotr Krawczyk (81. Norbert Wojtuszek), Bartosz Nowak (65. Łukasz Podolski), Erik Janża - Jesus Jimenez.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb (85. Szymon Czyż), Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski - Jan Grzesik, Mateusz Kupczak, Mateusz Czyżycki (46. Mateusz Kuzimski), Łukasz Trałka, Jayson Papeau (78. Mario Rodriguez) - Zrelak (65. Milan Corryn).

Żółte kartki: Janicki - Papeau

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów:10.126