Warta Poznań - Radomiak Radom 1:0: Zieloni awansowali do I ligi!

MAC, RED
Warta Poznań - Radomiak Radom 1:0
Warta Poznań - Radomiak Radom 1:0 Paweł F. Matysiak
W meczu 32. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Warta Poznań pokonała w sobotę na własnym stadionie Radomiaka Radom 1:0 (0:0) i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do pierwszej ligi.

Warta Poznań prowadzona przez trenera Petra Nemca wyprzedza Radomiaka, który zajmuje czwartą pozycję oznaczającą baraże o awans, o siedem punktów i już na pewno nie uplasuje się w rozgrywkach na miejscu dalszym niż trzecie, a bezpośredni awans uzyskają trzy zespoły.

Popularni poznańscy Zieloni wracają na zaplecze ekstraklasy po pięciu sezonach występów na niższych szczeblach rozgrywkowych.

W sobotnim meczu bramkę dla Warty zdobył w 47. minucie Przemysła Kita. Dający awans wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego, choć końcówka była dość nerwowa, a goście też mieli swoje okazje do zdobycia bramek. Mogło być spokojniej, gdyby w 61. minucie Adrian Cierpka wykorzystał rzut karny. Jego sygnalizowany strzał obronił bramkarz Radomiaka.

- Wszystko podporządkowaliśmy temu, żeby już po meczu z Radomiakiem cieszyć się z awansu. Gra z tego powodu nie była może zbyt ładna, ale najważniejsze, że osiągnęliśmy cel. Gratuluję chłopakom. Dla niektórych z nich to największy sukces w karierze. Awans przyniosła nam ciężka praca, do której udało mi się przekonać zawodników - powiedział Petr Nemec, trener Warty.

W tym sezonie Warta zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Garbarnią Kraków (26 maja, godz. 17) oraz przed własną widownią na stadionie przy ulicy Droga Dębińska w Poznaniu z Siarką Tarnobrzeg (2 czerwca, godz. 17).