Warta Poznań - Stomil Olsztyn 1:2: Zieloni ponieśli drugą porażkę w okresie przygotowawczym

Dawid Dobrasz
Jakub Apolinarski zdobył swoją drugą bramkę w czwartym sparingu Warty Poznań w 2020 roku. Łukasz Gdak
Warta Poznań podczas swojego drugiego dnia pobytu na obozie przygotowawczym w Cetniewie udała się do Sopotu na mecz sparingowy ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Piotra Tworka przegrali 1:2 i była to ich druga porażka w meczach sparingowych rozegranych w 2020 roku.

Zieloni od piątku przebywają w Cetniewie, gdzie przez tydzień będą się przygotowywali do wznowienia rozgrywek Fortuna 1. Ligi. W sobotę podopieczni Piotra Tworka udali się do oddalonego o 50 kilometrów Sopotu na pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów ze Stomilem Olsztyn.

Szkoleniowiec Warty na spotkanie z zespołem występującym na tym samym szczeblu rozgrywkowym posłał praktycznie wyjściową jedenastkę, ale to 11. drużyna Fortuna 1. Ligi jako pierwsza wyszła na prowadzenie. W 13. minucie spotkania fantastycznym strzałem popisał się nowy nabytek biało-niebieskich Holender Sam van Huffer, nie dając żadnych szans na obronę Adrianowi Lisowi. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a Piotr Tworek na drugą połowę wymienił ośmiu zawodników, zostawiając z pierwszego składu tylko Łukasza Trałkę, Bartosza Kielibę i Roberta Janickiego.

Po przerwie gra zielonych wyglądała dużo lepiej i przyniosła gola wyrównującego w 59. minucie autorstwa Jakuba Apolinarskiego, który zaczyna wyróżniać się w drużynie Piotra Tworka. Przy remisowym wyniku trener zespołu z Drogi Dębińskiej zdecydował się na kilka zmian powrotnych.

W 74. minucie gola na wagę zwycięstwa olsztynian zdobył Jakub Mosakowski i tym samym Zieloni ponieśli drugą porażkę z rzędu (tydzień temu przegrali 0:3 z Pogonią Szczecin). Następne spotkanie sparingowe Warta Poznań rozegra 12 lutego z Bytovią Bytów.

Warta Poznań - Stomil Olsztyn (1:1) 1:2
Jakub Apolinarski 59. - Sam van Huffer 13., Jakub Mosakowski 74.

Skład Warty Poznań na pierwszą połowę: Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak - Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Mariusz Rybicki - Mateusz Szczepaniak.

Skład Warty Poznań na drugą połowę: Tomasz Laskowski - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Karol Gardzielewicz - Adrian Laskowski, Łukasz Trałka - Jakub Apolinarski, Robert Janicki, Serhij Napołow - Łukasz Spławski.

Trwa głosowanie...

Czy Warta Poznań awansuje do PKO Ekstraklasy?

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...

Warta Poznań dokonała czegoś całkowicie niespodziewanego. Po 20 meczach jest liderem Fortuna 1. Ligi i to miano będzie dzierżyć przez całą zimę. Klub jeszcze nie tak dawno walczył o przetrwanie, a teraz z góry patrzy na rywali na zapleczu ekstraklasy. Na koniec roku prezentujemy podsumowanie Warty Poznań w liczbach. Sprawdźcie, ile Zieloni przejechali kilometrów, zjedli bananów czy wypili wody podczas minionej rundy.Zobacz podsumowanie Warty w liczbach ---->

Warta Poznań w liczbach. Ile piłkarze wypili wody, zjedli ba...