Warta Poznań walczyła dzielnie, lecz to nie wystarczyło na dobrze zorganizowany Piast. Oceniamy Zielonych po meczu z Piastunkami

Warta Poznań zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Piastem Gliwice 1:1. Było to ostatnie spotkanie w tym sezonie dla Zielonych w roli gospodarza.Zobacz oceny zawodników Warty Poznań--->Adam Jastrzębowski
Warta Poznań w swoim przedostatnim meczu tego sezonu zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Autorem jedynego trafienia dla Zielonych został Kajetan Szmyt, który pokonał Frantiska Placha z rzutu karnego. Młodzieżowiec Warty był jednym, jak nie najlepszym zawodnikiem ekipy z Dolnej Wildy. W meczu zobaczyliśmy także debiut Jędrzeja Hanuszczaka, który stał się jednym z najmłodszych zawodników w historii ligi. Sprawdźcie oceny warciarzy po meczu z Piastunkami.

Przed tym meczem zdecydowanym faworytem był Piast Gliwice, który od 12 spotkań nie przegrał spotkania. Oczywiście, każda passa ma swój kres. Zieloni też mieli jedną serię, jednak mniej chlubną, bowiem od 3 ligowych konfrontacji muszą uznawać wyższość rywala. Okazja do tego, aby to przerwać, była doskonała. 33. kolejka była ostatnią w Grodzisku Wielkopolskim w tym sezonie. To był również jeden z ostatnich spotkań Bartosza Kieliby, który po 7,5 roku opuści Zielonych.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości, którzy w 4. minucie objęli prowadzenie. To jednak nie zniechęciło Zielonych, którzy gonili wynik. W 23. minucie otrzymali rzut karny, a jedenastkę na bramkę zaliczył Kajetan Szmyt, dla którego było to trzecie trafienie w obecnym sezonie w ekstraklasie.

W drugiej odsłonie Zieloni byli bardziej spragnieni gola, grając wyżej, agresywniej i zdecydowanie szybciej. Próbowali zaskoczyć defensorów Piasta koronkową akcją, ale obrońcy gości skutecznie wywiązywali się ze swoich zadań. Szczególnie nie pozwalając Adamowi Zrelakowi rozwinąć skrzydeł, odcinając go od podań oraz blokując go w polu karnym.

Zieloni przerwali swoją serię trzech porażek z rzędu, jednak cały czas kontynuują passę meczów bez zwycięstwa. W ostatniej kolejce ekipa Dawida Szulczka wybierze się do Mielca na spotkanie ze Stalą.

W miejscu boiska miałaby powstać strefa ciszy, która dzięki odizolowaniu terenu od reszty otoczenia ma skłaniać do podziwiania natury i refleksji.

Tak może wyglądać stadion im. Edmunda Szyca w Poznaniu. Plan...

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe