Warta Poznań wygrała z Centrą Ostrów i nadal jest liderem w trzeciej lidze

Warta Poznań wygrała z Centrą Ostrów i nadal jest liderem w trzeciej lidze Waldemar Wylegalski
W 25. kolejce spotkań w piłkarskiej trzeciej lidze nie było niespodzianek, wygrywały zespoły z czołówki tabeli, z wyjątkiem Lecha II Poznań, który zremisował na wyjeździe z Ostrovią 1909. Liderem jest nadal Warta Poznań, która o cztery punkty wyprzedza Sokoła Kleczew.

Warta wcale nie miała łatwego zadania. Dopiero w 66. minucie prowadzenie dał zielonym Alain Ngamayama, a sukces podopieczni Tomasza Bekasa przypieczętowali tuż przed końcem za sprawą Wojciecha Onsorge.

– Rozegraliśmy zdecydowanie najsłabszy mecz w tej rundzie i jeden z gorszych w sezonie, tym bardziej cieszy zwycięstwo. Z doświadczenia wiem, ze takie mecze bardzo często kończą się porażkami. Chwała chłopakom, że mimo słabszej dyspozycji zdołali wygrać. Coś pozytywnego mógłbym powiedzieć tylko o drugiej połowie spotkania, bo pierwsza po prostu się odbyła – ocenił trener Tomasz Bekas.

Dwa punkty straciły rezerwy Kolejorza i Warcie ustępują już o osiem oczek. W Ostrowie lechici już po trzech minutach prowadzili, ale remis uratowali w doliczonym czasie gry.

Bardzo cenną wygraną zanotowała Victoria Września. Drużyna Adama Topolskiego pokonała Pogoń Mogilno i zachowuje szanse na wydostanie się ze strefy spadkowej. Zgodnie z planem trzy punkty potrzebne w walce o bezpieczną lokatę zdobyła Unia Swarzędz na wyjeździe zwyciężając Włocłavię.

Tarnovia Tarnowo Podgórne w drugim meczu pod wodzą trenera Marka Giese (objął zespół 21 kwietnia) sprawiła niespodziankę wygrywając u siebie z dobrze spisującym się wiosną Jarotą Jarocin. Gospodarzy nie speszyła bramka stracona już w trzeciej minucie i w drugiej połowie zdołali odwrócić losy spotkania, rehabilitując się za dwie ostatnie bardzo wysokie porażki (1:8 i 0:7).

– W grze drużyny było widać pewien postęp – stwierdził Zbigniew Trawka, prezes Tarnovii.

Wyniki 25. kolejki trzeciej ligi

Warta Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Alain Ngamayama (66), 2:0 Wojciech Onsorge (90. karny).

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Lech II Poznań 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 Tomasz Dejewski (3), 1:1, Łukasz Wiącek (65), 2:1 Marek Szymanowski (70), 2:2 Dejewski (90+2).

Polonia Środa Wielkopolska – Chełminianka Chełmno 4:0 (2:0). Bramki:1:0 Krzysztof Bartoszak (10), 2:0 Bartoszak (21), 3:0 Dawid Lisek (48), 4:0 Szymon Grzelak (90).

Victoria Września – Pogoń Mogilno 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Patryk Buczkowski (30), 2:0 Szymon Krawczyński (38).

Włocłavia Włocławek – Unia Swarzędz 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 Adam Gajda (49), 0:2 Krystian Antczak (86), 0:3 Marcin Jędrzejczak (89).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Jarota Jarocin 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Adrian Wróblewski (3), 1:1 Bartosz Dylewski (53), 2:1 Kamil Bździel (53).

Sokół Kleczew – Sparta Brodnica 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 Robert Jędras (19), 2:0 Sebastian Śmiałek (36), 3:0 Łukasz Cichos (76), 4:0 Cichos (84).

Start Warlubie – Wda Świecie 1:0 (0:0). Bramka: Paweł Tabaczyński (81):
Nielba Wągrowiec – Unia Solec Kujawski 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Rafał Leśniewski (20), 2:0 Błażej Nowak (47), 3:0 Jacek Figaszewski (49).