Warta Poznań wygrywa 2:0 z Puszczą na pożegnanie jesieni

W swoim ostatnim jesiennym meczu piłkarze pierwszoligowej Warty Poznań sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę. Zieloni pokonali wyżej notowaną Puszczę Niepołomice 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Robert Janicki w 84 minucie oraz w drugiej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Spławski. Andrzej Wisniewski / Polskapresse

Przed 21. meczem sezonu (wiosną odbędzie się tylko 13 kolejek) niepołomiczanie mieli 30 punktów i zajmowali 5. miejsce w tabeli. Warta zdobyła tylko 20 „oczek”, przy czym żadnego w czterech ostatnich meczach i była tuż nad strefą spadkową. Faworytem byli więc goście, ale poznaniacy, tak jak w sierpniu w Niepołomicach rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

Ten ciekawy mecz oglądał w "Ogródku" były trener Lecha Poznań Ivan Djurdjević. Warta wygrała po dwóch golach w końcówce. Najpierw do siatki Miłosza Mleczki trafił głową Robert Janicki, a wynik ustalił już w doliczonym czasie gry Łukasz Spławski. Po tym zwycięstwie Zieloni będą mieli bardziej spokojną zimę niż się przed tym spotkaniem wydawało.

Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
Bramki: Robert Janicki 83, Łukasz Spławski 90=2

Warta: Lis - Szymusik, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Fadecki (76. Cierpka), Marciniak, Grobelny, Janicki, Kiełb - Spławski.
Puszcza: Mleczko - Fryc, Stawarczyk, Bartków (77. Tomalski), Furtak - Ryndak, Kotwica, Stefanik, Kuzma (85. Żytek), Szczepaniak - Orłowski.

Żółta kartka: Kuzma (Puszcza).
Czerwona kartka: Hubert Tomalski (90. Puszcza).

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).