2 z 4
Jędrzej Grobelny	6...

Warta Poznań wygrywa ze Stalą Mielec 1:0 i jest o krok od utrzymania się w PKO Ekstraklasie. Oceniamy piłkarzy trenera Dawida Szulczka

BRAMKARZ I OBROŃCY

Jędrzej Grobelny 6
Młodzieżowiec Warty chyba już na stałe wskoczył między słupki bramki Zielonych. W pierwszej połowie nie miał zbyt wiele okazji, aby się wykazać. Skutecznie w pierwszych 45 minutach zatrzymał strzał Przemysława Maja i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Jan Grzesik 6
Obrońca warciarzy był bardzo aktywny na prawej flance. Nie popełniał większych błędów i skutecznie neutralizował akcje oskrzydlające rywala. Miał nawet okazję na strzelenie gola, jednak jego strzał powędrował wysoko nad bramką.

Robert Ivanov 6
Praktycznie nie do zatrzymania w powietrzu we własnym polu karnym. Ze stoickim spokojem wygrywał pojedynki główkowe, pewnie oddalając zagrożenie. Mogliśmy go często dostrzec w środkowej strefie boiska, włączającego się w ataki Warty.

Łukasz Trałka 7
Pan profesor. Jak zwykle pewny w sferze defensywnej Zielonych. Popisał się też kilkoma bardzo dobrymi przerzutami piłki na skrzydła, które idealnie trafiały do kolegów. Dzięki jego świetnemu podaniu na głowę Szymonowicza z rzutu wolnego padła jedyna bramka w tym spotkaniu.

Dawid Szymonowicz (grał do 64. minuty) 7
Oprócz skuteczności w defensywie popisał się także precyzyjnym strzałem na bramkę Rafała Strączka. Po dośrodkowaniu "Trały" wyskoczył najwyżej w polu karnym Stali i uderzeniem z 10 metrów pokonał golkipera gospodarzy. Po jednej z sytuacji Warta mogła stracić prowadzenie, po tym, jak minął się przy wślizgu z futbolówką. Niestety musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Jakub Kiełb (grał do 57. minuty) 4
Aktywnie włączał się w akcje ofensywne, chociaż miał ogromne problemy na swojej stronie boiska w obronie. Często gubił rywali, którzy bez problemu wchodzili w pole karne Warty. W 55. minucie otrzymał żółtą kartkę za bardzo brzydki faul.