Warta Poznań: Zieloni dalej liderem Fortuna 1. Ligi. Warta Poznań zanotowała trzecie zwycięstwo na wyjeździe!

Dawid Dobrasz
Zaktualizowano
Warta Poznań nie zwalnia tempa. Ekipa z Drogi Dębińskiej tym razem na wyjeździe pokonała Sandencję Nowy Sącz 2:1 i po 10. Kolejce Fortuna 1. Ligi podopieczni Piotra Tworka nadal będą liderem tabeli!

Szkoleniowiec Zielonych po najlepszym meczu swojej drużyny w tym sezonie z Odrą Opole (3:0) nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowej jedenastce na starcie z Sandencją. Pierwsza połowa spotkania była wyrównania i obie ekipy stworzyły kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale bez skutku i do przerwy na tablicy wyników mieliśmy 0:0.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Tworka nie zostawili złudzeń, kto jest liderem tabeli, a kto jest w dolnych jej rejonach. Zieloni stwarzali sporo okazji, a Sandencja nie potrafiła zbliżyć się pod bramkę gości. Najpierw w 55. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Gracjan Jaroch i zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Warta po strzeleniu gola nie ustała w swoich atakach i w 66. minucie Robert Janicki podwyższył z rzutu karnego na 2:0. Gospodarze w końcówce przycisnęli i zdołali zdobyć bramkę w 91. minucie spotkania autorstwa Maciej Małkowskiego. Jednak na nic więcej w tym meczu nie było już stać ekipę z Nowego Sącza i Warta Poznań obroniła fotel lidera Fortuna 1. Ligi. „Sen” podopiecznych Piotra Tworka trwa dalej!

Trwa głosowanie...

Czy Warta Poznań znajdzie się w czołowej szóstce na koniec rundy jesiennej Fortuna 1. Ligi?

Zieloni następne swoje spotkanie zagrają już w środę w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Przeciwnikiem zespołu z Drogi Dębińskiej będzie drugoligowy GKS Katowice. Z kolei w lidze Warta następne spotkanie rozegra 29 września o godzinie 15.00 w Grodzisku Wielkopolskim. Przeciwnikiem ekipy Piotra Tworka będzie Miedź Legnica.

Sandecja Nowy Sącz 1:2 Warta Poznań (0:0)
Maciej Małkowski 91. - Gracjan Jaroch 54., Robert Janicki 66. (k)

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn (33. Adrian Basta), Marcin Flis - Dominik Kun, Radosław Kanach, Thiago, Adrian Danek (64. Bartłomiej Dudzic) - Damian Chmiel (75. Maciej Korzym), Mateusz Klichowicz, Maciej Małkowski.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Nikodem Fiedosewicz (73. Sebastian Olszewski) - Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki (84. Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (77. Krzysztof Kiklaisz).

Lech II Poznań - Widzew Łódź 1:2. Rezerwy Kolejorza prowadzi...

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans