Warta Poznań: Zieloni odpadli z Pucharu Polski. KSZO lepsze

MAC, LUMAR
Petr Nemec, trener Warty
Petr Nemec, trener Warty Waldemar Wylegalski
Drugoligowa Warta Poznań odpadła z Pucharu Polski. W spotkaniu rundy wstępnej szczebla centralnego zieloni ulegli w Ostrowcu Świętokrzyskim trzecioligowemu KSZO 2:3 w rzutach karnych. Po 90 minutach było 1:1, w dogrywce goli nie było.

Podopieczni trenera Petra Nemeca zdobyli prowadzenie krótko przed przerwą za sprawą Adriana Laskowskiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Dominika Cheby. Ambitnie grający gospodarze nie rezygnowali, ale defensywa Warty spisywała się poprawnie i wydawało się, że zespół poznaniacy utrzymają zwycięski wynik. Pięć minut przed końcem wyrównał jednak Klaudiusz Łatkowski. Konieczna była więc dogrywka. W niej rezultat nie uległ zmianie.

Karne rozpoczęły się pomyślnie dla poznaniaków, bo gola zdobył Adrian Laskowski, a Tomasz Laskowski obronił strzał zawodnika miejscowych. Później jednak piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego już się nie mylili, zaś dla Warty trafił jeszcze tylko Krzysztof Biegański. Artur Marciniak uderzył w poprzeczkę, Bartosz Kieliba przestrzelił, zaś jedenastkę wykonywaną przez Wojciecha Onsorge obronił bramkarz KSZO.

Przebieg karnych: 0:1 Adrian Laskowski, 1:1 Michał Stachurski, 1:1 Artur Marciniak – poprzeczka, 1:1 Tomasz Laskowski broni strzał Jakuba Kapsy, 1:1 Bartosz Kieliba obok bramki, 2:1 Tomasz Persona, 2:2 Krzysztof Biegański, 3:2 Mateusz Mąka, 3:2 strzał Wojciecha Onsorge broni bramkarz KSZO.

1/64 Pucharu Polski
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Warta Poznań 1:1 (1:1, 0:1), karne 3:2. Bramki:
0:1 Adrian Laskowski (45+2. karny), 1:1 Klaudiusz Łatkowski (85).

KSZO: Zacharski D. Cheba, Stachurski, Sołtykiewicz, Łatkowski – P. Cheba, Persona, Mikołajek, Czajkowski, Jakubowski – Grunt

Warta: T. Laskowski – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz, A. Laskowski, Brzostowski (82. Kalupa), Szynka (75. Chopcia), Marciniak, Biegański, Jasiński, Chromiński (91. Onsorge).