Warta Poznań: Zieloni wyraźnie wygrali z Jarotą

Wszystko wskazuje na to, że piłkarze poznańskiej Warty już się "odblokowali". Po kilku sparingach, w których podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza nie potrafili zdobyć choćby jednej bramki, ostatnio strzelają gole jak na zawołanie.

Tym razem zieloni grali w Jarocinie z jedenastką drugoligowego Jaroty i pewnie wygrali 3:0. Poznaniacy kontrolowali wydarzenia na boisku od pierwszej minuty spotkania. prowadzenie gościom dała w 19. minucie Tomasz Magdziarz, który strzelił z daleko w okienko bramki rywali. Warta grała dobrze, chociaż trener Araszkiewicz próbował nowego ustawienia zespołu - na prawej obronie zagrał Bartosz Bereszyński, a w środku pola wystąpił Adrian Bartkowiak. Drugiego gola dla zielonych zdobył tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony Łukasz Grzeszczyk. Rezultat pojedynku na 3:0 ustalił obrońca Krzysztof Sobieraj, który w 74. minucie wykorzystał rzut karny. Poznaniacy mieli jeszcze kilka innych sytuacji do zdobycia gola, ale ich nie wykorzystali. Co prawda dwukrotnie do jarocińskiej siatki trafił Paweł Piceluk, jednak arbiter dwa razy nie uznał bramki ze względu na pozycje spalone. Pod koniec pierwszej części pojedynku drobnego urazu doznał Łukasz Jasiński i musiał opuścić boisko. Na szczęście nie jest to groźna kontuzja.

A już w środę 15 lutego piłkarze Warty rozegrają kolejny sparing, tym razem z drużyna Chrobrego Głogów. Mecz na boisku przy ul. Przepadek (koło Cytadeli) rozpocznie się o godzinie 16.15.

Jarota Jarocin - Warta Poznań 0:3 (0:2)
bramki: Tomasz Magdziarz (19), Łukasz Grzeszczyk (48), Krzysztof Sobieraj (74-karny).
Jarota: Brzostowski (46. Bihun) - Skowron (46. Wiła), Kieliba (46. Czabański), Garbarek (67. Kieliba), Śliwa (78. Garbarek), (78. Skowron), Mądrzejewski (67. Grobelny), Grobelny (46. Nawrocki), Pawlak (59. Tomkowiak), Loliga (46. F. Marciniak), Owczarek (61. Karcz).
Warta: Radliński (46. Słowik) - Bereszyński (46. Wichtowski), Jasiński (43. Otuszewski), Sobieraj, Mójta (60. Kosznik) - Magdziarz (46. Jakóbowski), Foszmańczyk (46. Pińczuk), Bartkowiak, Grzeszczyk, Piceluk - Giel (46. Klatt).