Warta Poznań: Zieloni zdobyli gola, ale przegrali

JAC
Mimo mroźnej, niesprzyjającej aury, piłkarze Warty Poznań pojechali do Bydgoszczy, aby rozegrać kolejny sparing podczas przygotowań z jedenastką Zawiszy. W poprzednich kilku sparingach zieloni nie mogli zdobyć gola. Tym razem strzelili bramkę, ale przegrali z Zawiszą 1:2 (0:1).

Poznaniacy w trudnych warunkach zagrali zupełnie przyzwoicie, wypracowali sobie kilka dobrych sytuacji podbramkowych, ale tak jak w poprzednich spotkaniach, podopiecznym trenera Jarosława Araszkiewicza brakowało skuteczności. Gospodarze tymczasem objęli prowadzenie w 29. minucie, po golu Rafała Leśniewskiego. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy bydgoszczanie wygrywali 2:0, bo do poznańskiej siatki trafił Victor Agali. Ale wreszcie też powody do zadowolenia mieli gracze Warty. W 70. minucie gola zdobył bowiem Łukasz Grzeszczyk.

Warta Poznań na gloswielkopolski.pl

- Jestem zadowolony z postawy zawodników w tym sparingu. Naprawdę graliśmy ładnie, rozgrywaliśmy mądrze piłkę, ale znowu brakowało skuteczności. Wypracowaliśmy sobie przynajmniej sześć dobrych okazji, ale zdobyliśmy tylko jednego gola. Rywale trzy razy byli pod nasza bramką, a dwukrotnie trafili do siatki. Nie ma pretensji do swoich zawodników, bo grali z ogromnym zaangażowaniem. Liczę na to, że z każdym kolejnym tygodniem przygotowań nasza skuteczność będzie lepsza - powiedział Jarosław Araszkiewicz, trener poznańskiej Warty.

W tym tygodniu zieloni będą trenowali w Poznaniu. Natomiast w sobotę 11 lutego mają zaplanowany kolejny sparing, tym razem z Jarocinie z drużyną Jaroty.

Zawisza Bydgoszcz - Warta Poznań 2:1 (1:0)
bramki: 1:0 - Rafał Leśniewski (29), 2:0 - Victor Agali (48), 2:1 - Łukasz Grzeszczyk (70).
Warta: Radliński (46. Słowik) - Bella (46. Wichtowski), Mójta, Sobieraj (60. Bartkowiak), Otuszewski (60. Jasiński) - Ngamayana, Magdziarz (60. Jakóbowski), Foszmańczyk (55. Ciarkowski), Grzeszczyk, Bereszyński (46. Piceluk) - Klatt (46. Giel).